Начало На преден план „Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ започна с участие на 50 майстори и творци от цяла България
12337
България

„Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ започна с участие на 50 майстори и творци от цяла България

Петото издание на „Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ стартира днес на площад “Свобода” в града и ще продължи до 6 октомври.Тази година събитието събира около 50 майстори и творци от цяла България.

| 04 Октомври 2024, 13:25 ч.
„Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ започна с участие на 50 майстори и творци от цяла България
„Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ започна с участие на 50 майстори и творци от цяла България
Снимка © БТА

Петото издание на „Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ стартира днес на площад “Свобода” в града и ще продължи до 6 октомври. Тази година събитието събира около 50 майстори и творци от цяла България. То има за цел да предостави възможност на посетителите за среща с традиционните български занаяти.

Правителството одобри допълнителни 125 млн. лева по бюджета на Държавен фонд "Земеделие" (ДФЗ) за 2024 г. за финансова подкрепа на земеделските стопани предвид негативното икономическо въздействие на руската агресия срещу Украйна или така наречената "украинска помощ". Държавната помощ се осигурява в изпълнение на сключеното на 12 февруари 2024 г. Споразумение между Министерския съвет (МС), Министерството на земеделието и храните, ДФЗ и браншови организации от сектора, съобщиха от МС. 

Министерството на земеделието и храните нотифицира две схеми за държавна помощ за земеделските производители за второто полугодие, като необходимият ресурс бе определен на общо 325 млн. лева. 

Първият транш от 200 млн. лева беше направен на 10 октомври, когато над 50 000 земеделски стопани получиха финансови средства по "украинската помощ".

С цел изплащане на целия размер н

Все още минималната работна заплата (МРЗ) е прекалено далеч от жизнения минимум, а броят на работещите бедни расте. Това заяви главният икономист на Конфедерацията на труда (КТ) „Подкрепа“ Атанас Кацарчев. Той коментира темата по време на съвместен форум с Фондация „Фридрих Еберт България“, който се състоя днес.

Жизненият минимум е нетна сума, необходима за живот, докато МРЗ е брутна сума, от която трябва да се извадят данъци и осигуровки, отбеляза Кацарчев. За последните четири години МРЗ нараства от 57% до 62% от издръжката за живот за 2024 г. Нарастването на МРЗ спрямо издръжката за живот обаче е с около 1,2% пункта на година, сочат представените от икономиста данни. Кацарчев отбеляза, че темпът на нарастване е недостатъчен за постигане на адекватни минимални заплати в "обозримо бъдеще". Ще са необходими около 30 години, коментира той.

Според К

Благотворителен концерт под наслов „За Поля – с любов“ събра на една сцена в Разград любители на изкуството от различни възрасти. Музикалната проява, организирана от Капанския ансамбъл, бе в подкрепа на Павлина Стоева, която се бори с тежко заболяване. Залата на Общинския културен център се препълни с жители на Разград, дошли да съпреживеят магията на музиката и танца, и да станат съпричастни към съдбата на Поля, която от 25 години е част от Капанския ансамбъл.

В концерт-спектакъла се включиха артистите от Капанския ансамбъл и формациите към него - Средношколската танцова формация „Лудогорска младост“ и Детския танцов ансамбъл „Лудогорче“. Участваха още Средношколският танцов състав при Народно читалище „Напредък – 1901“ и танцьорите от Детския танцов състав „Гецовлийчета“ при Народно читалище „Просве

Сливенската областна болница "Д-р Иван Селимински" ще отбележи 145 години от създаването си на 21 ноември. Програмата за юбилейното честване включва отдаване на почит пред паметта на патрона на болницата и тържествено отбелязване на празника, съобщиха от лечебното заведение.

Венци и цветя в знак на признателност ще бъдат поднесени в 12:30 часа пред паметника на д-р Иван Селимински, до административния вход на едноименната Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ). По случай празника ще се проведе тържествено събрание от 18:00 часа в зала "Май" в Сливен.

МБАЛ "Д-р Иван Селимински" е създадена през 1879 г., като приемник на първата градска болница в Сливен, припомнят от лечебното заведение.

Служебният кабинет ще проведе утре редовното си седмично правителствено заседание, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет. 

В дневния ред на заседанието е предвидено правителството да обсъди промени в четири данъчни закона –  Закона за данъците върху доходите на физическите лица, Закона за корпоративното подоходно облагане, Закона за данък върху добавената стойност, Закона за акцизите и данъчните складове.  Със свое решение предстои кабинетът да възложи на Националната агенция за приходите да извърши продажба на имущество, отнето в полза на държавата.

Обсъждане и одобряване на допълнителни разходи по бюджетите за 2024 г. на Министерството на външните работи и на Министерството на транспорта и съобщенията също е част от дневния ред. 

Кабинетът предстои да разгледа също промени в Закона за движението по пътищата.

Началото на з

Заместник-кметът на Добрич – Владимир Трендафилов даде официален старт на събитието, като пожела успех на всички участници и благодари на организаторите.

Председателят на фондация “Добруджа, история, традиции, култура” и организатор Пепа Рашева сподели, че тази година за първи път се провежда конкурсът “Млад творец”. Изделията, направени от деца, ще може да се разгледат в подготвена изложба на площада. А на 5 октомври ще бъдат обявени победителите.

Майсторите и творците бяха посрещнати с парче питка и музикално изпълнение на "Трио гайди" от Средно училище “Св. Климент Охридски” в Добрич.

Фестивалът тази година включва изложение на художествени и традиционни занаяти, приложни и изобразителни изкуства, Алея на вкусовете. Посетителите ще могат да видят демонстрации на топене стъкло, изработка на цървули и аксесоари, художествена обработка на желязо, бродерии и дърворезба.

В рамките на събитието ще се проведе образователен модул „Опознай пчелите, опознай бъдещето“, който ще включи демонстрация на педагогичен кошер и интерактивни игри, насочени към опазване на пчелите и важността им за екосистемата.

През третото тримесечие на 2024 г. средната месечна брутна работна заплата в Шуменско намалява спрямо второто с 3,1 процента до 1795 лева. Това съобщиха днес от Отдел "Статистически изследвания - Шумен" на Териториалното статистическо бюро - Североизток.

Оттам отбелязват, че средната брутна месечна работна заплата в областта за юли 2024 г. е 1794 лева, за август - 1765 лева, а за септември - 1827 лв. Икономическите дейности, в които е регистрирано най-голямо намаление, са "Преработваща промишленост" (с 9,4 процента) и "Държавно управление" (с 4,6 на сто). Най-голямо увеличение на заплатите се наблюдава във "Финансови и застрахователни дейности" (с 23,9 процента) и "Операции с недвижими имоти" (с 12,9 на сто).

През наблюдавания период средното месечно възнаграждение в областта нараства с 13,4 процента спрямо същото тримесечие на 2023 г. В обществения сектор ръстът е с 13,

В Кюстендил 37 двойки подновиха брачните си съюзи на церемония, която Община Кюстендил организира по случай Деня на християнско семейство и за да покаже уважението си към хората, сключили граждански брак преди 50 години. В приветственото си слово към празнуващите златна сватба, кметът на Община Кюстендил Огнян Атанасов каза, че събитието е пример за това, че бракът не е отживелица, а ценност и пример за следващите поколения.

„Вие сте примерът, че хората трябва да сключват брак, да имат семейства, да отглеждат децата си в тези семейства, за да може да вървят напред, защото едно общество, за да е здраво, за да бъде проспериращо е важна най-малката съставна част, а именно семейството“, каза кметът Атанасов пред празнуващите златна сватба.  

В началото на церемонията празнуващото семейство Александрови запалиха огън, символизиращ любовта и топлината на семей

Престолонаследницата на Великобритания – принцеса Елизабет, се венчава за Филип Маунтбатън, принц на Гърция, на 20 ноември 1947 г., сочи отдел „Справочна“ на . Венчавка е в Уестминстърското абатство в Лондон. 
В средата на 1947 г. е обявен годежът с нейния далечен братовчед лейтенант Филип Маунтбатън от Кралския флот, е отбелязано в енциклопедия „Британика“.
Филип е син на принц Андрей (1882–1944) и внук на гръцкия крал Георгиос I по бащина линия. Майка му е принцеса Алис (1885–1969), най-голямата дъщеря на Луис Александър Маунтбатън, първи маркиз на Милфорд Хейвън, и принцеса Виктория от Хесен и Рейн, внучка на кралица Виктория. 
Отгледан предимно във Великобритания, Филип получава образование в училището Гордънстаун, близо до Елгин Шотландия, и в Кралския военноморски колеж в Дартмут,

За последното денонощие - от 8:00 часа на 18 ноември до 8:00 часа днес, митническите служители на Граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Капитан Андреево" са обработили общо 2921 тежкотоварни превозни средства. Това съобщиха от Регионалния пресцентър на Агенция "Митници" в Свиленград.

От Турция у нас са влезли 1190 камиона, а страната ни са напуснали 1731 тира, което е почти пълният капацитет на пункта, който е пренатоварен заради спирането на обработката на тежки превозни средства на съседния турски пункт "Капъкуле" от 21:00 часа на 16 ноември до 0:50 часа на 18 ноември заради плановото въвеждане на фаза пет на системата за митнически транзит NCTS.

Това породи километрични опашки по магистрала "Марица" пред ГКПП "Капитан Андреево". Вчера Българският Червен кръст започна да раздава вода и закуски на престояващите на пътя шофьори, някои от които чакаха над денон

От общината в Рила запазиха мълчание по повод проверка на европрокуратурата във връзка с извършени претърсвания на няколко места в страната - Бургас, Петрич, Рила и София, по разследване на предполагаеми измами със средства от ЕС при реставрацията на църква в България.

Заместник-кметът Лазар Чавков каза , че няма информация по случая. С такава не разполагаше и Мариана Костова, която отговаря за музея, но тя посочи, че претъсвания в Рила не е имало. Кметът Георги Кабзималски не беше открит за коментар.

Прокуратурата на ЕС отбелязва, че през 2017 г. е била организирана обществена поръчка за възстановяване на стенописи и архитектурни детайли на църква от 12-и век, определена за исторически и културен паметник. Според разследването фирмата, спечелила търга, е възложила работата на подизпълнител, който наел трета фирма за извършване на реставрацията. Според прокуратурата друж

В „Работилниците за сръчковци“ децата ще имат възможност да се докоснат до богатството на българските традиции.

Добричкият оркестър „Приятели фолк“ ще бъде гост на фестивала. Музикантите ще излязат на сцената на 5 октомври.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С водосвет и шествие отбелязаха 81 години от обявяването на Кнежа за град
В Кнежа отбелязаха 81 години от обявяването на населеното място за град. Тържествен водосвет в храм „Св. Троица“ даде начало на празничния ден.След това на площад &bdqu ...
От ПП-ДБ искат срещата с ГЕРБ да е публична, заради липсата на доверие
От "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) искат срещата с ГЕРБ да бъде пред медиите, заради липсата на доверие "между нас и между обществото и партиите". Това пуб ...
Дарение от пет пожарогасителя е получило доброволно формирование „Троян“
Дарение от пет гръбни пожарогасителя е получило доброволно формирование „Троян“, съобщи в профила си в социалните мрежи Донка Михайлова, кмет на община Троян. Пожарогас ...
Да върнем разговора в политиката на масата на преговорите, призоваха от ГЕРБ
Не считаме за правилно диалогът между нас да се води през социалните мрежи и медиите. Призоваваме ви да върнем разговора в политиката там, където е мястото му - на масата на прегов ...
Прогноза за времето на 24 Ноември (Неделя) и следващите дни
През нощта ще бъде предимно ясно. Вятърът ще отслабне и в много райони ще стихне. Сутринта ще бъде студено с минимални температури ще бъдат между минус 7° и минус 2°, в кот ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Пътнотранспортно произшествие затруднява движението по пътя Стара Загора - Казанлък, съобщиха от АПИ
Движението по пътя от Стара Загора за Казанлък в района на Стара Загора е затруднено заради пътнотранспортно произшествие, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (А ...
С водосвет и шествие отбелязаха 81 години от обявяването на Кнежа за град
В Кнежа отбелязаха 81 години от обявяването на населеното място за град. Тържествен водосвет в храм „Св. Троица“ даде начало на празничния ден.След това на площад &bdqu ...
В Старозагорско работят по множество сигнали за причинени от силния вятър щети, съобщиха от Общината
Почти 60 сигнала са получени на горещия телефон на Община Стара Загора и около 30 от тях са свързани с усложнената метеорологична обстановка и бурния вятър. Това съобщиха от пресце ...
Магистратите решиха четирима от задържаните край Пловдив с цигари без бандерол да останат в ареста, петият - под домашен арест
Магистратите от Районния съд в Пловдив решиха четирима от задържаните край града с цигари без бандерол да останат в ареста. Наблюдаващият прокурор Димитър Пехливанов поиска най-теж ...
Локомотив излезе от релсите при входните стрелки на гара "Захарна фабрика" в София
Локомотив излезе от релсите при входните стрелки на гара "Захарна фабрика" в София, съобщиха от Министерството на транспорта. Инцидентът е станал днес, в 17:36 ч. При влизане в гар ...
Тикер в 20:14 ч.
Движението по пътя от Стара Загора за Казанлък в района на Стара Загора е затруд ...
Начало На преден план
12337
България

„Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ започна с участие на 50 майстори и творци от цяла България

Петото издание на „Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ стартира днес на площад “Свобода” в града и ще продължи до 6 октомври.Тази година събитието събира около 50 майстори и творци от цяла България.

| 04 Октомври 2024, 13:25 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ започна с участие на 50 майстори и творци от цяла България
„Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ започна с участие на 50 майстори и творци от цяла България
Снимка © БТА

Петото издание на „Фестивал на занаятите и изкуствата – Добрич“ стартира днес на площад “Свобода” в града и ще продължи до 6 октомври. Тази година събитието събира около 50 майстори и творци от цяла България. То има за цел да предостави възможност на посетителите за среща с традиционните български занаяти.

Правителството одобри допълнителни 125 млн. лева по бюджета на Държавен фонд "Земеделие" (ДФЗ) за 2024 г. за финансова подкрепа на земеделските стопани предвид негативното икономическо въздействие на руската агресия срещу Украйна или така наречената "украинска помощ". Държавната помощ се осигурява в изпълнение на сключеното на 12 февруари 2024 г. Споразумение между Министерския съвет (МС), Министерството на земеделието и храните, ДФЗ и браншови организации от сектора, съобщиха от МС. 

Министерството на земеделието и храните нотифицира две схеми за държавна помощ за земеделските производители за второто полугодие, като необходимият ресурс бе определен на общо 325 млн. лева. 

Първият транш от 200 млн. лева беше направен на 10 октомври, когато над 50 000 земеделски стопани получиха финансови средства по "украинската помощ".

С цел изплащане на целия размер н

Все още минималната работна заплата (МРЗ) е прекалено далеч от жизнения минимум, а броят на работещите бедни расте. Това заяви главният икономист на Конфедерацията на труда (КТ) „Подкрепа“ Атанас Кацарчев. Той коментира темата по време на съвместен форум с Фондация „Фридрих Еберт България“, който се състоя днес.

Жизненият минимум е нетна сума, необходима за живот, докато МРЗ е брутна сума, от която трябва да се извадят данъци и осигуровки, отбеляза Кацарчев. За последните четири години МРЗ нараства от 57% до 62% от издръжката за живот за 2024 г. Нарастването на МРЗ спрямо издръжката за живот обаче е с около 1,2% пункта на година, сочат представените от икономиста данни. Кацарчев отбеляза, че темпът на нарастване е недостатъчен за постигане на адекватни минимални заплати в "обозримо бъдеще". Ще са необходими около 30 години, коментира той.

Според К

Благотворителен концерт под наслов „За Поля – с любов“ събра на една сцена в Разград любители на изкуството от различни възрасти. Музикалната проява, организирана от Капанския ансамбъл, бе в подкрепа на Павлина Стоева, която се бори с тежко заболяване. Залата на Общинския културен център се препълни с жители на Разград, дошли да съпреживеят магията на музиката и танца, и да станат съпричастни към съдбата на Поля, която от 25 години е част от Капанския ансамбъл.

В концерт-спектакъла се включиха артистите от Капанския ансамбъл и формациите към него - Средношколската танцова формация „Лудогорска младост“ и Детския танцов ансамбъл „Лудогорче“. Участваха още Средношколският танцов състав при Народно читалище „Напредък – 1901“ и танцьорите от Детския танцов състав „Гецовлийчета“ при Народно читалище „Просве

Сливенската областна болница "Д-р Иван Селимински" ще отбележи 145 години от създаването си на 21 ноември. Програмата за юбилейното честване включва отдаване на почит пред паметта на патрона на болницата и тържествено отбелязване на празника, съобщиха от лечебното заведение.

Венци и цветя в знак на признателност ще бъдат поднесени в 12:30 часа пред паметника на д-р Иван Селимински, до административния вход на едноименната Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ). По случай празника ще се проведе тържествено събрание от 18:00 часа в зала "Май" в Сливен.

МБАЛ "Д-р Иван Селимински" е създадена през 1879 г., като приемник на първата градска болница в Сливен, припомнят от лечебното заведение.

Служебният кабинет ще проведе утре редовното си седмично правителствено заседание, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет. 

В дневния ред на заседанието е предвидено правителството да обсъди промени в четири данъчни закона –  Закона за данъците върху доходите на физическите лица, Закона за корпоративното подоходно облагане, Закона за данък върху добавената стойност, Закона за акцизите и данъчните складове.  Със свое решение предстои кабинетът да възложи на Националната агенция за приходите да извърши продажба на имущество, отнето в полза на държавата.

Обсъждане и одобряване на допълнителни разходи по бюджетите за 2024 г. на Министерството на външните работи и на Министерството на транспорта и съобщенията също е част от дневния ред. 

Кабинетът предстои да разгледа също промени в Закона за движението по пътищата.

Началото на з

Заместник-кметът на Добрич – Владимир Трендафилов даде официален старт на събитието, като пожела успех на всички участници и благодари на организаторите.

Председателят на фондация “Добруджа, история, традиции, култура” и организатор Пепа Рашева сподели, че тази година за първи път се провежда конкурсът “Млад творец”. Изделията, направени от деца, ще може да се разгледат в подготвена изложба на площада. А на 5 октомври ще бъдат обявени победителите.

Майсторите и творците бяха посрещнати с парче питка и музикално изпълнение на "Трио гайди" от Средно училище “Св. Климент Охридски” в Добрич.

Фестивалът тази година включва изложение на художествени и традиционни занаяти, приложни и изобразителни изкуства, Алея на вкусовете. Посетителите ще могат да видят демонстрации на топене стъкло, изработка на цървули и аксесоари, художествена обработка на желязо, бродерии и дърворезба.

В рамките на събитието ще се проведе образователен модул „Опознай пчелите, опознай бъдещето“, който ще включи демонстрация на педагогичен кошер и интерактивни игри, насочени към опазване на пчелите и важността им за екосистемата.

През третото тримесечие на 2024 г. средната месечна брутна работна заплата в Шуменско намалява спрямо второто с 3,1 процента до 1795 лева. Това съобщиха днес от Отдел "Статистически изследвания - Шумен" на Териториалното статистическо бюро - Североизток.

Оттам отбелязват, че средната брутна месечна работна заплата в областта за юли 2024 г. е 1794 лева, за август - 1765 лева, а за септември - 1827 лв. Икономическите дейности, в които е регистрирано най-голямо намаление, са "Преработваща промишленост" (с 9,4 процента) и "Държавно управление" (с 4,6 на сто). Най-голямо увеличение на заплатите се наблюдава във "Финансови и застрахователни дейности" (с 23,9 процента) и "Операции с недвижими имоти" (с 12,9 на сто).

През наблюдавания период средното месечно възнаграждение в областта нараства с 13,4 процента спрямо същото тримесечие на 2023 г. В обществения сектор ръстът е с 13,

В Кюстендил 37 двойки подновиха брачните си съюзи на церемония, която Община Кюстендил организира по случай Деня на християнско семейство и за да покаже уважението си към хората, сключили граждански брак преди 50 години. В приветственото си слово към празнуващите златна сватба, кметът на Община Кюстендил Огнян Атанасов каза, че събитието е пример за това, че бракът не е отживелица, а ценност и пример за следващите поколения.

„Вие сте примерът, че хората трябва да сключват брак, да имат семейства, да отглеждат децата си в тези семейства, за да може да вървят напред, защото едно общество, за да е здраво, за да бъде проспериращо е важна най-малката съставна част, а именно семейството“, каза кметът Атанасов пред празнуващите златна сватба.  

В началото на церемонията празнуващото семейство Александрови запалиха огън, символизиращ любовта и топлината на семей

Престолонаследницата на Великобритания – принцеса Елизабет, се венчава за Филип Маунтбатън, принц на Гърция, на 20 ноември 1947 г., сочи отдел „Справочна“ на . Венчавка е в Уестминстърското абатство в Лондон. 
В средата на 1947 г. е обявен годежът с нейния далечен братовчед лейтенант Филип Маунтбатън от Кралския флот, е отбелязано в енциклопедия „Британика“.
Филип е син на принц Андрей (1882–1944) и внук на гръцкия крал Георгиос I по бащина линия. Майка му е принцеса Алис (1885–1969), най-голямата дъщеря на Луис Александър Маунтбатън, първи маркиз на Милфорд Хейвън, и принцеса Виктория от Хесен и Рейн, внучка на кралица Виктория. 
Отгледан предимно във Великобритания, Филип получава образование в училището Гордънстаун, близо до Елгин Шотландия, и в Кралския военноморски колеж в Дартмут,

За последното денонощие - от 8:00 часа на 18 ноември до 8:00 часа днес, митническите служители на Граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Капитан Андреево" са обработили общо 2921 тежкотоварни превозни средства. Това съобщиха от Регионалния пресцентър на Агенция "Митници" в Свиленград.

От Турция у нас са влезли 1190 камиона, а страната ни са напуснали 1731 тира, което е почти пълният капацитет на пункта, който е пренатоварен заради спирането на обработката на тежки превозни средства на съседния турски пункт "Капъкуле" от 21:00 часа на 16 ноември до 0:50 часа на 18 ноември заради плановото въвеждане на фаза пет на системата за митнически транзит NCTS.

Това породи километрични опашки по магистрала "Марица" пред ГКПП "Капитан Андреево". Вчера Българският Червен кръст започна да раздава вода и закуски на престояващите на пътя шофьори, някои от които чакаха над денон

От общината в Рила запазиха мълчание по повод проверка на европрокуратурата във връзка с извършени претърсвания на няколко места в страната - Бургас, Петрич, Рила и София, по разследване на предполагаеми измами със средства от ЕС при реставрацията на църква в България.

Заместник-кметът Лазар Чавков каза , че няма информация по случая. С такава не разполагаше и Мариана Костова, която отговаря за музея, но тя посочи, че претъсвания в Рила не е имало. Кметът Георги Кабзималски не беше открит за коментар.

Прокуратурата на ЕС отбелязва, че през 2017 г. е била организирана обществена поръчка за възстановяване на стенописи и архитектурни детайли на църква от 12-и век, определена за исторически и културен паметник. Според разследването фирмата, спечелила търга, е възложила работата на подизпълнител, който наел трета фирма за извършване на реставрацията. Според прокуратурата друж

В „Работилниците за сръчковци“ децата ще имат възможност да се докоснат до богатството на българските традиции.

Добричкият оркестър „Приятели фолк“ ще бъде гост на фестивала. Музикантите ще излязат на сцената на 5 октомври.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С водосвет и шествие отбелязаха 81 години от обявяването на Кнежа за град
От ПП-ДБ искат срещата с ГЕРБ да е публична, заради липсата на доверие
Дарение от пет пожарогасителя е получило доброволно формирование „Троян“
Да върнем разговора в политиката на масата на преговорите, призоваха от ГЕРБ
Прогноза за времето на 24 Ноември (Неделя) и следващите дни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
На преден план
Пътнотранспортно произшествие затруднява движението по пътя Стара Загора - Казанлък, съобщиха от АПИ
Сфера
С водосвет и шествие отбелязаха 81 години от обявяването на Кнежа за град
На преден план
В Старозагорско работят по множество сигнали за причинени от силния вятър щети, съобщиха от Общината
Местен фокус
Магистратите решиха четирима от задържаните край Пловдив с цигари без бандерол да останат в ареста, петият - под домашен арест
Местен фокус
Локомотив излезе от релсите при входните стрелки на гара "Захарна фабрика" в София
Контекст
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Сфера
От ПП-ДБ искат срещата с ГЕРБ да е публична, заради липсата на доверие
На преден план
Безплатни прегледи за туберколоза ще извършват в МБАЛ-Добрич от 9-и до 13 декември
Основна линия
Възстановено е движението по магистрала "Струма" при пътен възел "Долна Диканя", съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура"
На преден план
С искане за оставки на полицейски служители граждани се събраха на пореден протест в Търговище след смъртта на моторист
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.