Основна линия
Форум за ролята на възобновяемата енергия в устойчивото развитие ще има този четвъртък в Благоевград
5080
България
Форум за ролята на възобновяемата енергия в устойчивото развитие ще има този четвъртък в БлагоевградОбщина Благоевград организира форум за ролята на възобновяемата енергия в устойчивото развитие, който ще се състои този четвъртък от 10:00 часа в зала „22 септември" в Благоевград.Това съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 16 Септември 2025, 12:37 ч.
Община Благоевград организира форум за ролята на възобновяемата енергия в устойчивото развитие, който ще се състои този четвъртък от 10:00 часа в зала „22 септември" в Благоевград. Това съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. Събитието е част от дългосрочната стратегия на Общината за екологично устойчиво бъдеще и подобряване на качеството на живот чрез енергийна ефективност и чиста енергия. Целта на форума е да насърчи диалога между институциите, бизнеса и гражданското общество относно ролята на възобновяемата енергия в устойчивото развитие. Всеки желаещ може да присъства и да се включи в дискусиите, а входът е свободен. Като съпътстващо събитие, от 17:30 ч. на площад „Георги Измирлиев“ ще се състои „Изложение на електромобили“, където гражданите и гостите на града ще имат възможност да се запознаят с най-новите модели и технологии в сектора. В част от дългосрочната програма за енергийна ефективност на Общината, която е качена на уебсайта на институцията, се посочва, че повишаването на енергийната ефективност е един от основните инструменти, които водят до постигането на заложените цели на държавната политика в областта на икономиката и енергетиката не само на национално ниво, но и на местно. Общините, като консуматори на енергия, имат съществена роля в развитието на енергийната ефективност чрез изпълнението на заложените в планове, програми и проекти енергоспестяващи мерки за намаляване на енергийната консумация. Реализацията на общинските програми за енергийна ефективност води до намаляване на зависимостта на общините от доставка на енергия и енергоносители, намаляване разходите за енергия и съответно повишаване на жизнения стандарт и качеството на живот, повишаване конкурентоспособността на местната икономика, откриване на иновативни производства и нови работни места, ограничаване на негативното въздействие върху околната среда и климата.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Американските самолети ще напуснат летище „Васил Левски“ до края на юни
|
|
|
Започване на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт ще разглежда Общинският съвет в Свиленград
|
|
|
Няма пострадали при катастрофата, която ограничи движението по пътя Гурково - Велико Търново
|
|
|
Процедурни правила за избор на член на Комисията за противодействие на корупцията приеха съдиите от ВКС
|
|
|
Гражданска инициатива настоява за възстановяването на четири столични минерални бани
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
5080
ЗАПАЗИ
Американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни. Правителството е в регулярен диалог с американската страна, съобщи премиерът Румен Радев в нача ...