Основна линия
Община Благоевград ще се включи в националната кампания „Да изчистим България заедно“
4946
България
Община Благоевград ще се включи в националната кампания „Да изчистим България заедно“Община Благоевград ще се включи в националната кампания „Да изчистим България заедно“.Началният час на инициативата е 09:30 ч. на 20 септември, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 17 Септември 2025, 12:21 ч.
Община Благоевград ще се включи в националната кампания „Да изчистим България заедно“. Началният час на инициативата е 09:30 ч. на 20 септември, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. И тази година усилията ще бъдат насочени към почистване на ключови зони в областния център. Местата, които ще бъдат почистени от общинска администрация са, сервитутът на коритото на река Бистрица – в централна градска част (между моста на покрития пазар и моста срещу Регионалния исторически музей); сервитутът на пътя за парк „Бачиново“ (от моста на река Бистрица до паркинга на ресторант „Рай“); сервитутът на пътя в парк „Бачиново“ (преди отбивката за с. Хърсово). Ръкавици и чували ще бъдат предоставяни на местата, определени за почистване, материали могат да бъдат получени и в Туристическия културно-информационен център (до зала „22 септември“) на 18 и 19 септември (от 08:30 до 12:30 ч. и от 13:30 до 17:30 ч.). Събраните отпадъци следва да бъдат поставяни до най-близките контейнери, откъдето ще бъдат своевременно извозени от ОП „Чистота Благоевград“. За отдалечените места без съдове за смет, чувалите трябва да се събират на едно място, като след приключване може да се подаде сигнал на тел. 0896 831 664, за да бъдат събрани. Банско също отново ще бъде активен участник в 14-ото издание на инициативата „Да изчистим България заедно“ с две акции. На 20 септември доброволци от цялата страна ще се включат в кампанията, която тази година е с фокус върху устойчивото потребление и управлението на текстилни отпадъци – проблем, който заема все по-важно място в екологичния дневен ред. И тази година Областна администрация - Благоевград ще бъде активен партньор в националната кампания. В рамките на кампанията служителите на администрацията ще се включат като съберат ненужен текстил, който ще бъде предаден за рециклиране. Паралелно с това, в периода 15 – 19 септември, Областна администрация - Благоевград обяви и кампания за гражданите – всеки, който желае, може да донесе свой текстилен отпадък в сградата на Областната администрация, в часовете от 08:30 ч. до 16:00 ч.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Пожар унищожи кабините на комбайн и два товарни автомобила край свиленградското село Райкова могила
|
|
|
Жена на 42 г. е задържана за шофиране с 1,75 промила алкохол край Арчар
|
|
|
Младежкият център в Монтана организира любителски турнир по тенис
|
|
|
Съдът отмени част от решението на Общинския съвет в Димитровград за такса битови отпадъци за 2026 г.
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
4946
ЗАПАЗИ
Пешеходка на 18 години пострада при пътен инцидент снощи на кръстовището на ул.“Кап. Петко Войвода“ и бул. „Княз Ал. Батенберг“ в Казанлък. Това съобщиха от ...