Основна линия
Община Казанлък се включва в кампанията „Да изчистим България заедно“ на 20 септември
5139
България
Община Казанлък се включва в кампанията „Да изчистим България заедно“ на 20 септемвриОбщина Казанлък се включва в кампанията „Да изчистим България заедно“, съобщиха на официалната си фейсбук страница от местната администрация.Тя ще бъде на 20 септември, като ще бъдат събирани битови масово разпространени отпадъци, както и излезли от употреба материали като хартия и пластмаса, както и едрогабаритни отпадъци, електроуреди, чисти дрехи и опасен отпадък.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 18 Септември 2025, 08:52 ч.
Община Казанлък се включва в кампанията „Да изчистим България заедно“, съобщиха на официалната си фейсбук страница от местната администрация. Тя ще бъде на 20 септември, като ще бъдат събирани битови масово разпространени отпадъци, както и излезли от употреба материали като хартия и пластмаса, както и едрогабаритни отпадъци, електроуреди, чисти дрехи и опасен отпадък. Заявки за извозване от адрес ще се приемат в работните дни до 17:00 часа, както и в деня на кампанията от 9:00 до 13:00 часа на телефон 0431 6 38 80. Едрогабаритните отпадъци трябва да бъдат изнесени пред посочения от гражданите адрес в деня на кампанията, уточняват от администрацията. В официалната страница на Община Казанлък са посочени адресите на пунктовете, където гражданите ще могат да изхвърлят съответните отпадъци. На 20 септември всички жители на Казанлък могат да депонират строителен отпадък на депото в местността „Каракос“ напълно безплатно извън разрешения безплатен 1 куб. м на година, посочват още от общинската администрация. Оттам призовават гражданите да бъдат отговорни и активни при провеждането на кампаниите. Общо 30 тона отпадъци бяха събрани по време на кампанията „Да изчистим Казанлък“, организирана през април т.г.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Американските самолети ще напуснат летище „Васил Левски“ до края на юни
|
|
|
Започване на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт ще разглежда Общинският съвет в Свиленград
|
|
|
Няма пострадали при катастрофата, която ограничи движението по пътя Гурково - Велико Търново
|
|
|
Процедурни правила за избор на член на Комисията за противодействие на корупцията приеха съдиите от ВКС
|
|
|
Гражданска инициатива настоява за възстановяването на четири столични минерални бани
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
5139
ЗАПАЗИ
Американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни. Правителството е в регулярен диалог с американската страна, съобщи премиерът Румен Радев в нача ...