12057
България
Община Монтана приключва втория етап по подмяната на уличното осветление в градаОбщина Монтана приключва втория етап на подмяната на уличното осветление в града с енергоспестяващи осветителни тела, каза пред журналисти кметът Златко Живков.Вторият етап на проекта се осъществява с безвъзмездна финансова помощ от 444 560 лева по Националния план за възстановяване и устойчивост.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 31 Октомври 2025, 16:51 ч.
Община Монтана приключва втория етап на подмяната на уличното осветление в града с енергоспестяващи осветителни тела, каза пред журналисти кметът Златко Живков. Вторият етап на проекта се осъществява с безвъзмездна финансова помощ от 444 560 лева по Националния план за възстановяване и устойчивост. Сменени са 737 осветителни тела в кварталите „Огоста“, „Пъстрина“, „Изгрев“, „Мала Кутловица“, „Кошарник“ и Южна и Северна Индустриална зона. Остава да бъдат монтирани и 12 електрически табла за управление и автоматизация на системата за външно осветление и мониторинг, поясни Живков. Очакваните резултати са намаляване на разходите за електроенергия - което вече е факт, подобрено качество и по-дълъг живот на осветлението, подобрено качество на живот на хората, намаляване на вредните емисии и парниковите газове и по-добра екологична среда, уточни още кметът на Монтана. Разходите за изразходваната ел. енергия са по-ниски с 30 на сто, спрямо предишния период. В първия етап от реконструкцията и модернизацията на осветлението в Монтана бяха монтирани 1840 светодиодни осветители и бяха обновени ел. таблата в централната част на града, жилищните комплекси „Плиска“ и „Младост“, както и Живовския квартал. На дневен ред е въвеждане на енергийно ефективни системи за улично осветление в 23-те села от община Монтана. Това ще стане в следващ проект, заяви Живков.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди промени в трудовото, осигурителното и здравното законодателство
|
|
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
|
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Ликвидирани са 94 пожара през изминалото денонощие в страната, няма пострадали
|
|
|
В Министерския съвет ще бъде представено световното научно отличие, спечелено от INSAIT
|
|
|
Президентът Илияна Йотова ще отличи най-успешните участници в инициативата „Спортувай с президента“
|
|
|
Нормално е движението през граничните преходи и пунктове със съседните държави, съобщиха от „Гранична полиция“
|
|
|
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди промени в трудовото, осигурителното и здравното законодателство
|
|
Радиопрограми



Тикер
12057
ЗАПАЗИ
Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) ще проведе заседание, на което ще бъдат обсъдени няколко законодателни предложения в областта на трудовото, осигурителното и ...