В детайли
В Добрич почетоха паметта на загиналите във войните с панихида и поднасяне на цветя на Военното гробище -музей
12062
България
В Добрич почетоха паметта на загиналите във войните с панихида и поднасяне на цветя на Военното гробище -музейС шествие до Военното гробище – музей и панихида в Добрич бе почетена паметта на всички загинали във войните.Панихида за упокой на загиналите във войните бе отслужена от архиерейския наместник на Добричката духовна околия отец Георги в съслужие с отец Велико.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 01 Ноември 2025, 14:22 ч.
С шествие до Военното гробище – музей и панихида в Добрич бе почетена паметта на всички загинали във войните. Шествието бе водено от младежите от структурата в Добрич на Национална легия на българската младеж, които тръгнаха от площад „Свобода“ в центъра на Добрич, и носейки цветя и знамена, стигнаха до Военното гробище – музей. Панихида за упокой на загиналите във войните бе отслужена от архиерейския наместник на Добричката духовна околия отец Георги в съслужие с отец Велико. „Днес сведохме глави пред всички, дали живота си за нашата свобода“, каза отец Георги. Заместник-кметовете Станка Николова и Владимир Трендафилов заедно с младежите от легията поднесоха цвете на всеки един надгробен камък в гробището. За целта бяха осигурени над 500 карамфила. Във Военното гробище – музей в Добрич са положени тленните останки на войници от седем националности и четири вероизповедания. То е най-голямото на територията на страната запазено военно гробище от Първата световна война. Гробището е паметник на културата, свързан с боевете за града през 1916 година.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Ликвидирани са 94 пожара през изминалото денонощие в страната, няма пострадали
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Ликвидирани са 94 пожара през изминалото денонощие в страната, няма пострадали
|
|
|
В Министерския съвет ще бъде представено световното научно отличие, спечелено от INSAIT
|
|
|
Президентът Илияна Йотова ще отличи най-успешните участници в инициативата „Спортувай с президента“
|
|
|
Нормално е движението през граничните преходи и пунктове със съседните държави, съобщиха от „Гранична полиция“
|
|
|
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди промени в трудовото, осигурителното и здравното законодателство
|
|
Радиопрограми



Тикер
12062
ЗАПАЗИ
Противопожарните служби в България са реагирали на 151 сигнала за произшествия и са ликвидирали 94 пожара през изминалото денонощие. Няма загинали и пострадали. Това съобщават за о ...