Местен фокус
Община Гърмен подписа три договора за над 5,1 млн. лв. за реконструкция на улици в населените места
7729
България
Община Гърмен подписа три договора за над 5,1 млн. лв. за реконструкция на улици в населените местаКметът на община Гърмен Феим Иса подписа три административни договора с Държавен фонд „Земеделие“ за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони 2023–2027 г. Това съобщиха от Общинската администрация в Гърмен.Общата стойност на одобрените проекти е 5 139 148 лв., като средствата ще бъдат насочени към ремонт и реконструкция на улична инфраструктура в редица населени места на територията на общината.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 05 Ноември 2025, 15:21 ч.
Кметът на община Гърмен Феим Иса подписа три административни договора с Държавен фонд „Земеделие“ за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони 2023–2027 г. Това съобщиха от Общинската администрация в Гърмен. Общата стойност на одобрените проекти е 5 139 148 лв., като средствата ще бъдат насочени към ремонт и реконструкция на улична инфраструктура в редица населени места на територията на общината. Те се отпускат по интервенция по стратегическия план, свързана с инвестиции в основни услуги и дребни по мащаби инфраструктура в селските райони. Първият договор предвижда реконструкция на улици, тротоари и прилежащи съоръжения в селата Ореше, Крушево, Долно Дряново, Дъбница, Хвостяне, Дебрен, Гърмен и Огняново. Вторият договор включва подобни дейности в Гърмен, Горно Дряново, Марчево, Огняново, Дъбница и Осиково. По третия договор ще бъдат извършени ремонти в селата Огняново, Балдево, Скребатно и Рибново. Проектите целят да подобрят уличната мрежа в населените места, където настилките са в лошо техническо състояние поради продължителна експлоатация, амортизация и липса на ремонт. С изпълнението им ще бъдат преодолени проблеми като пропадания, неравности и липсващи настилки, което ще подобри безопасността и достъпността за жителите, посочиха от Общината. Според общинското ръководство реализацията на проектите ще допринесе за устойчивото развитие на територията, в съответствие с хоризонталните принципи на Европейския съюз. Очаква се подобрената инфраструктура да улесни достъпа до населените места, да повиши качеството на живот и да насърчи бъдещи инвестиции в общината. През юни тази година областният управител на Благоевград Георги Динев и кметът на община Гърмен Феим Иса подписаха договор за безвъзмездно прехвърляне на имот – частна държавна собственост, в полза на Общината. Имотът се намира в землището на село Марчево и ще бъде използван за изграждане на помпена станция и събирателен резервоар за минерална вода с обем 800 куб. м.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Новият състав на Централната избирателна комисия стъпва в длъжност
|
|
|
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
|
|
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
Радиопрограми



Тикер
7729
ЗАПАЗИ
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...