Начало В детайли Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг
9668
България

Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг

С докладна записка кметът на Монтана Златко Живков предложи промяна на собствеността от публична в частна общинска собственост на самостоятелни обекти втори, трети и четвърти етажи в сграда с предназначение за здравно заведение (бившата стоматологична поликлиника), намираща се в центъра на град Монтана на бул. „Александър Стамболийски“ 6, и общинските съветници решиха те да станат частна общинска собственост.В докладната се посочва, че всеки един от трите етажа е с разгърната площ от 555 кв. метра, които са публична общинска собственост, придобита чрез дарение.

Автор: БТА / Редактор: | 20 Ноември 2025, 18:23 ч.
Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг
Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг
Снимка © БТА

Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг. 

Парламентарната комисия по външна политика подкрепи ратифициране на споразуме

В Община Сандански информира жителите на града и населените места на територи

Делян Добрев подаде заявление за прекратяване на правомощията му като народен

Към местната структура на „Прогресивна България“ в Монтана е създ

Здравният туризъм е кауза с висока социална значимост, посочва кметът Николай

С докладна записка кметът на Монтана Златко Живков предложи промяна на собствеността от публична в частна общинска собственост на самостоятелни обекти втори, трети и четвърти етажи в сграда с предназначение за здравно заведение (бившата стоматологична поликлиника), намираща се в центъра на град Монтана на бул. „Александър Стамболийски“ 6, и общинските съветници решиха те да станат частна общинска собственост. В докладната се посочва, че всеки един от трите етажа е с разгърната площ от 555 кв. метра, които са публична общинска собственост, придобита чрез дарение. В документа се пояснява, че съгласно Закона за общинската собственост „Имотите и вещите - публична общинска собственост, които са престанали да имат предназначението по чл. 3,ал. 2, се обявяват от общинския съвет за частна общинска собственост“.

След дебати за това доколко са социална дейност минималните наеми на частните зъболекарски кабинети на тези три етажа и аргументите, че имотите са отдадени от търговско дружество под наем на търговци, които осъществяват търговска дейност чрез предоставяне на медицински услуги с цел реализиране на собствени приходи, Общинският съвет в Монтана реши, че с имотите не се задоволяват трайни обществени потребности от местно значение и възложи на кмета на общината да ги актува като частна общинска собственост.

Данъчната оценка на трите самостоятелни обекта е 786 690.50 лв., съгласно удостоверение на дирекция „Местни данъци и такси“ при община Монтана.

Със свое последващо решение общинският съвет, на основание друга докладна записка на кмета на Монтана и Наредбата за реда за придобиване, управление и разпореждане с общинско имущество, обяви продажбата на трите самостоятелните етажа в сградата с предназначение за здравно заведение в град Монтана на  бул. „Александър Стамболийски“ №6, чрез публичен търг с явно наддаване. Определената пазарната оценка е в размер на 1 456 440 лева, без ДДС, тя е изготвена от оценител отговарящ на изискванията на Закона за независимите оценители.

Кметът Златко Живков поясни пред общинските съветници, че това е стартовата цена на трите етажа и се надява, чрез търга с явно наддаване да се включат повече желаещи и сумата да се увеличи многократно, така че в общинската хазна да влязат доста повече средства.

Гори изоставено хале в столичния квартал "Дружба" 1, съобщиха от Главна дире

Призвани сме да приканваме хората да бъдат по-добри, каза  д-р Ахмед Хас

Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния организират Районе

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
Областният управител на Ловеч Пламен Христов върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч. Това съобщи Севдалина Величкова от областната администрация. С решението са ...
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
Диалогът и сътрудничеството между институциите водят до реални резултати. Около това мнение се обединиха след работна среща народните представители от „Прогресивна България&l ...
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения. Това каза министърът на здравеопазването Катя Ивкова по време на работна среща с представител ...
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
Два проекта, насочени към повишаване на енергийната ефективност и въвеждане на устойчива мобилност в социалните услуги, делегирани от държавата, са успешно изпълнени и отчетени в С ...
Левент Мемиш е назначен за заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
Със заповед на министър-председателя Румен Радев на длъжността заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията е назначен Левент Орхан Мемиш. Това съобщиха от правите ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
Министърът на външните работи Велислава Петрова се срещна с Мухамад Анис Мата, заместник-министър на външните работи на Република Индонезия, като част от неговата работна обиколка ...
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
Към местната структура на „Прогресивна България“ в Монтана е създаден Консултативен съвет по младежки политики, който ще обединява млади хора от всички общини в областт ...
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
Обществените нагласи в България относно трансатлантическите отношения, отношенията с Европейския съюз, подкрепата за Украйна, сигурността и отбраната и енергийната независимост изс ...
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа. При пътния възел край Бобошево движението се пренасочва по път Е79, каза говор ...
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
Областният управител на Кърджали Бисер Николов и заместникът му Ерол Хадживейсал направиха оглед на дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа. Тов ...
Тикер в 19:39 ч.
Министърът на външните работи Велислава Петрова се срещна с Мухамад Анис Мата, з ...
Начало В детайли
9668
България

Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг

С докладна записка кметът на Монтана Златко Живков предложи промяна на собствеността от публична в частна общинска собственост на самостоятелни обекти втори, трети и четвърти етажи в сграда с предназначение за здравно заведение (бившата стоматологична поликлиника), намираща се в центъра на град Монтана на бул. „Александър Стамболийски“ 6, и общинските съветници решиха те да станат частна общинска собственост.В докладната се посочва, че всеки един от трите етажа е с разгърната площ от 555 кв. метра, които са публична общинска собственост, придобита чрез дарение.

| 20 Ноември 2025, 18:23 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг
Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг
Снимка © БТА

Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг. 

С докладна записка кметът на Монтана Златко Живков предложи промяна на собствеността от публична в частна общинска собственост на самостоятелни обекти втори, трети и четвърти етажи в сграда с предназначение за здравно заведение (бившата стоматологична поликлиника), намираща се в центъра на град Монтана на бул. „Александър Стамболийски“ 6, и общинските съветници решиха те да станат частна общинска собственост. В докладната се посочва, че всеки един от трите етажа е с разгърната площ от 555 кв. метра, които са публична общинска собственост, придобита чрез дарение. В документа се пояснява, че съгласно Закона за общинската собственост „Имотите и вещите - публична общинска собственост, които са престанали да имат предназначението по чл. 3,ал. 2, се обявяват от общинския съвет за частна общинска собственост“.

След дебати за това доколко са социална дейност минималните наеми на частните зъболекарски кабинети на тези три етажа и аргументите, че имотите са отдадени от търговско дружество под наем на търговци, които осъществяват търговска дейност чрез предоставяне на медицински услуги с цел реализиране на собствени приходи, Общинският съвет в Монтана реши, че с имотите не се задоволяват трайни обществени потребности от местно значение и възложи на кмета на общината да ги актува като частна общинска собственост.

Данъчната оценка на трите самостоятелни обекта е 786 690.50 лв., съгласно удостоверение на дирекция „Местни данъци и такси“ при община Монтана.

Със свое последващо решение общинският съвет, на основание друга докладна записка на кмета на Монтана и Наредбата за реда за придобиване, управление и разпореждане с общинско имущество, обяви продажбата на трите самостоятелните етажа в сградата с предназначение за здравно заведение в град Монтана на  бул. „Александър Стамболийски“ №6, чрез публичен търг с явно наддаване. Определената пазарната оценка е в размер на 1 456 440 лева, без ДДС, тя е изготвена от оценител отговарящ на изискванията на Закона за независимите оценители.

Кметът Златко Живков поясни пред общинските съветници, че това е стартовата цена на трите етажа и се надява, чрез търга с явно наддаване да се включат повече желаещи и сумата да се увеличи многократно, така че в общинската хазна да влязат доста повече средства.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
Левент Мемиш е назначен за заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
В детайли
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
Основна линия
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
В детайли
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
В детайли
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
В детайли
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
Контекст
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
В детайли
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
Контекст
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
Сфера
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
Контекст
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.