Контекст
Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг
9669
България
Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търгС докладна записка кметът на Монтана Златко Живков предложи промяна на собствеността от публична в частна общинска собственост на самостоятелни обекти втори, трети и четвърти етажи в сграда с предназначение за здравно заведение (бившата стоматологична поликлиника), намираща се в центъра на град Монтана на бул. „Александър Стамболийски“ 6, и общинските съветници решиха те да станат частна общинска собственост.В докладната се посочва, че всеки един от трите етажа е с разгърната площ от 555 кв. метра, които са публична общинска собственост, придобита чрез дарение.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 20 Ноември 2025, 18:23 ч.
Общинският съвет в Монтана реши да обяви три етажа от бившата стоматологична поликлиника за частна общинска собственост и да ги продаде на търг. С докладна записка кметът на Монтана Златко Живков предложи промяна на собствеността от публична в частна общинска собственост на самостоятелни обекти втори, трети и четвърти етажи в сграда с предназначение за здравно заведение (бившата стоматологична поликлиника), намираща се в центъра на град Монтана на бул. „Александър Стамболийски“ 6, и общинските съветници решиха те да станат частна общинска собственост. В докладната се посочва, че всеки един от трите етажа е с разгърната площ от 555 кв. метра, които са публична общинска собственост, придобита чрез дарение. В документа се пояснява, че съгласно Закона за общинската собственост „Имотите и вещите - публична общинска собственост, които са престанали да имат предназначението по чл. 3,ал. 2, се обявяват от общинския съвет за частна общинска собственост“. След дебати за това доколко са социална дейност минималните наеми на частните зъболекарски кабинети на тези три етажа и аргументите, че имотите са отдадени от търговско дружество под наем на търговци, които осъществяват търговска дейност чрез предоставяне на медицински услуги с цел реализиране на собствени приходи, Общинският съвет в Монтана реши, че с имотите не се задоволяват трайни обществени потребности от местно значение и възложи на кмета на общината да ги актува като частна общинска собственост. Данъчната оценка на трите самостоятелни обекта е 786 690.50 лв., съгласно удостоверение на дирекция „Местни данъци и такси“ при община Монтана. Със свое последващо решение общинският съвет, на основание друга докладна записка на кмета на Монтана и Наредбата за реда за придобиване, управление и разпореждане с общинско имущество, обяви продажбата на трите самостоятелните етажа в сградата с предназначение за здравно заведение в град Монтана на бул. „Александър Стамболийски“ №6, чрез публичен търг с явно наддаване. Определената пазарната оценка е в размер на 1 456 440 лева, без ДДС, тя е изготвена от оценител отговарящ на изискванията на Закона за независимите оценители. Кметът Златко Живков поясни пред общинските съветници, че това е стартовата цена на трите етажа и се надява, чрез търга с явно наддаване да се включат повече желаещи и сумата да се увеличи многократно, така че в общинската хазна да влязат доста повече средства.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
|
|
Радиопрограми



Тикер
9669
ЗАПАЗИ
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...