В детайли
Работещи в "Български пощи" в Ямбол излязоха на протест с искане за по-високи заплати
5369
България
Работещи в "Български пощи" в Ямбол излязоха на протест с искане за по-високи заплатиРаботещи в „Български пощи“ в Ямбол се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) национален протест с искане за по-високи заплати.В областната структура на „Български пощи“ в Ямбол работят около 100 служители във всички клонове в региона.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 24 Ноември 2025, 12:53 ч.
Работещи в „Български пощи“ в Ямбол се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) национален протест с искане за по-високи заплати. В обедната си почивка пощенските служители излязоха пред централния клон в Ямбол с плакати, на които пишеше: „За достойно заплащане на труда“, „За по-високи доходи“ и др. В областната структура на „Български пощи“ в Ямбол работят около 100 служители във всички клонове в региона. „Нашите искания са за около 15-20 процента увеличение на възнагражденията, защото инфлацията върви нагоре“, каза Соня Сакъзова, председател на синдикалната организация. По думите средното възнаграждение в „Български пощи“ е близко до минималната за страната работна заплата. „Нашата работа е много отговорна, натоварването ще стане още по-голямо от 1 януари с въвеждането на еврото, когато в пощенските клонове ще се обменят левове в евро“, допълни Сакъзова.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година
|
|
|
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община
|
|
|
Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
|
|
|
Ушата сова, кукумявка и лястовица бяха спасени със съдействието на РИОСВ-София и Спасителния център за диви животни
|
|
|
Откриха възрастен мъж от Вършец след близо деветчасово издирване
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
|
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
|
|
Радиопрограми



Тикер
5369
ЗАПАЗИ
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година, съобщиха от Общинския съвет (ОбС) след края на днешното заседание.
Услугата ...