5093
България
Кметът на Панагюрище представи отчет и предстоящи проекти във видеообръщениеВ обръщението си Гагов съобщава, че с над 20 милиона лева държавно финансиране е започнала най-мащабната от десетилетия подмяна на водопроводната мрежа по магистралното трасе и в селата.Ремонтирани са 7,5 километра от магистралния водопровод, 12 километра в селата и два километра в града. По думите му това е намалило загубите и е увеличило налягането, включително в по-високите зони, както и е увеличило обема на резервоарите с над 20 процента.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 25 Ноември 2025, 12:57 ч.
Кметът на община Панагюрище Желязко Гагов представи извършените и предвидени за изпълнение дейности в Общината в секторите водоснабдяване, инфраструктура, екология и сигурност във видеообръщение във фейсбук страницата си. В обръщението си Гагов съобщава, че с над 20 милиона лева държавно финансиране е започнала най-мащабната от десетилетия подмяна на водопроводната мрежа по магистралното трасе и в селата. Ремонтирани са 7,5 километра от магистралния водопровод, 12 километра в селата и два километра в града. По думите му това е намалило загубите и е увеличило налягането, включително в по-високите зони, както и е увеличило обема на резервоарите с над 20 процента. Разходите за електроенергия са намалени с 50 000 лева месечно, което е позволило на ВиК дружеството да работи без общински заеми, отчита още кметът. Той отбеляза още, че са ремонтирани над 2500 метра с нов асфалт и тротоари улична мрежа в града. По Плана за възстановяване и устойчивост се санират две общински сгради с краен срок 31 март 2026 година, а с държавно финансиране е ремонтирано читалището в село Попинци. Гагов съобщава също, че в спортната инфраструктура се завършва строителството на плувния басейн, открит е нов физкултурен салон в училище „Нешо Бончев“, а на стадиона са ремонтирани съблекалните и главният сектор и е осигурено осветление и нови седалки на тренировъчното игрище. Той уточнява, че през годината са проведени над 50 първенства и турнири и 20 спортни лагера. Планирани са ремонти на спортните зали и изграждане на нови тенис игрища. Кметът посочва, че в градския парк са изградени въжена атракция и ново парково осветление. До края на годината предстои ремонт на 1500 лампи по проекта за умно улично осветление. В селата се планира подмяна на над 120 осветителни тела. По отношение на екологията е завършена втора клетка на регионалното депо и се очаква издаване на комплексно разрешително. Закупена е нова сметосъбираща техника, включваща сметосъбираща машина, товарен бус и два малки камиона. Планира се закупуване на вишка и съдове за отпадъци. Спечелен е проект за 4,5 милиона лева за надграждане на системата за биоразградими отпадъци. Предвижда и изграждане на сепарираща станция и събирателен център. Кметът посочва, че има проблем с почистването на цветните контейнери за разделно събиране и че ще бъдат проведени разговори с фирмите за стриктен график и отговорност. По думите му се предвижда и видеонаблюдение на подстъпите към нерегламентирани сметища. В сферата на сигурността кметът уточнява, че е изградена система за видеонаблюдение във входно-изходните артерии и обществените зони на всички населени места в общината. Планира се надграждане на системата в районите на кръстовищата. Разчертан е центърът на града с цел организирано паркиране и са поставени светещи знаци с контрол на скоростта в районите с деца. Предвижда се изграждане на умни пешеходни пътеки и изкуствени неравности. В края на обръщението си кметът призовава гражданите да бъдат активни и да предлагат идеи за подобряване на средата в общината.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
|
|
|
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
Нова инвестиция в Бизнес зона „Перистър“ ще разкрие около 50 работни места в Разград
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
|
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
|
|
|
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
|
|
|
Възможностите за европейско финансиране бяха представени на съвместна среща в Антоново
|
|
Радиопрограми



Тикер
5093
ЗАПАЗИ
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията.
През изминалите пет години ...