Сфера
Общинските съветници в Добрич одобриха отпадането на билета за еднократно пътуване за градския транспорт в Добрич от 2026 г.
4646
България
Общинските съветници в Добрич одобриха отпадането на билета за еднократно пътуване за градския транспорт в Добрич от 2026 г.Общинските съветници в Добрич одобриха отпадането на билета за еднократно пътуване за градския транспорт в Добрич от 2026 година.Преди гласуването на докладната записка, темата предизвика дебат, а някои от общинските съветници направиха свои предложения.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 25 Ноември 2025, 13:09 ч.
Общинските съветници в Добрич одобриха отпадането на билета за еднократно пътуване за градския транспорт в Добрич от 2026 година. Преди гласуването на докладната записка, темата предизвика дебат, а някои от общинските съветници направиха свои предложения. Общинският съветник Златина Монева предложи отпадането на еднократния билет да бъде само за първите шест месеца от новата година, а съветникът Георги Джендов сподели мнение, че билетът трябва да се запази, като струва 50 евроцента. След направено гласуване нито едно от двете предложения не бе прието. Управителят на „Градски транспорт – Добрич“ Георги Минков каза, че причината за предложението да отпадане еднократният билет е свързано със сериозен анализ на дружеството. “След въвеждането на дневната карта през 2025 година, тя стана предпочитан документ за пътуване. Тя дава сериозни възможности на хората да пътуват свободно с автобусите, да правят прекачвания и да стигат до всяка точка на града. Дневната карта би стимулирала гражданите да ползват градския транспорт в Добрич повече”, обясни той. На въпрос колко време би отнело да се върне еднократният билет, ако се установи, че през новата година той би липсвал на гражданите и те поискат да го закупуват, Минков отговори, че в рамките около два месеца това може да се случи, като трябва да бъде трябва да бъде вкарана докладна записка за гласуване, да има обществено обсъждане, да се разгледа на заседание на Общинския съвет. По думите на Минков на този етап няма да се предлага увеличение на цената на дневната карта през следващата година. Заместник-кметът на Добрич Павел Павлов допълни, че предстои въвеждане на система за разплащане в превозните средства с помощта на предплатени или банкови карти.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
|
|
|
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
Нова инвестиция в Бизнес зона „Перистър“ ще разкрие около 50 работни места в Разград
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
|
|
|
Възможностите за европейско финансиране бяха представени на съвместна среща в Антоново
|
|
|
Обновяват цветните алеи в плевенския парк „Кайлъка", предстои ремонт на парковите съоръжения
|
|
|
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година
|
|
|
Общинският съвет в Радомир отложи разглеждането на докладна и обсъди ключови общински въпроси
|
|
Радиопрограми



Тикер
4646
ЗАПАЗИ
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията.
През изминалите пет години ...