Контекст
В Стара Загора служители на три структури към социалното министерство излязоха на протест с искане за достойно заплащане
2920
България
В Стара Загора служители на три структури към социалното министерство излязоха на протест с искане за достойно заплащанеВ Стара Загора служители на три структури към Министерство на труда и социалната политика (МТСП) излязоха на протест с искане за достойно заплащане.В протеста се включиха представители на местните Регионална дирекция „Социално подпомагане“, Дирекция „Бюро по труда“ и Дирекция „Инспекция по труда“.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 26 Ноември 2025, 13:54 ч.
В Стара Загора служители на три структури към Министерство на труда и социалната политика (МТСП) излязоха на протест с искане за достойно заплащане. В протеста се включиха представители на местните Регионална дирекция „Социално подпомагане“, Дирекция „Бюро по труда“ и Дирекция „Инспекция по труда“. Действията им са вследствие на инициатива на Конфедерация на труда (КТ) „Подкрепа“ и Конфедерация на независимите синдикати в България (КНСБ). Служителите бяха с плакати, на които пише: „Държавен служител не е мръсна дума“, „Не сме чантаджии, не сме разход – ние сме хора и професионалисти“, „5 процента ли струва трудът ми“, „Искаме достойно заплащане, а не илюзии“ и „Няма да търпим подигравка с труда ни“. Кристиян Стоилов, експерт от Регионална дирекция „Социално подпомагане“, каза пред журналисти, че всички протестиращи са против каквото и да е противопоставяне в обществото. „Такова се създава между бизнес и държавен сектор. Ние предоставяме определен вид услуга, който трябва да се заплаща подобаващо и достойно. Исканията ни са увеличение на възнагражденията", заяви той и уточни, че е с 13 години стаж и за този период има няколко частични и ниски увеличения на заплатите. Харесвам си работата и това е причината да не искам да напусна. Не стои така въпросът с някои колеги обаче, които напускат, коментира Стоилов. Всяка система трябва да бъде обезпечена с квалифицирани и опитни кадри. Работата ни е изключително сложна и не е само на гише. Работим с най-уязвимите групи от обществото и това е емоционално натоварващо, каза още Кристиян Стоилов. По неговите думи служителите от трите структури, които са с години стаж и редица квалификации, получават около 1500-1600 лева. „Ние нямаме никакви бонуси. Злоупотребява се с тази тема. Някои и някъде може и да получават такива, но при нас не е така. От нас зависи цялата социална политика на държавата и сме изключително натоварени. Работата и отговорностите се увеличава периодично с изменения в законодателството, за което научаваме впоследствие“, посочи Стоилов. Днес служители на екоинспекцията в Стара Загора също излязоха на протест с искане за достойно заплащане.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Съдът вписа партия „Прогресивна България" на Румен Радев в регистъра на политическите партии, решението не е окончателно
|
|
|
Столичната община разширява дейностите по възстановяването на езерата в Южния парк
|
|
|
Започва кампания за превенция и разпознаване на рисковете, свързани с нелегалната миграция
|
|
|
По искане на Районна прокуратура - Плевен е задържана жена за престъпно посегателство над възрастни хора
|
|
|
Нови 25 чуждестранни шофьори са назначени в столичния автобусен градски транспорт
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
|
|
|
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
|
|
|
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община
|
|
|
Съдът вписа партия „Прогресивна България" на Румен Радев в регистъра на политическите партии, решението не е окончателно
|
|
Радиопрограми



Тикер
2920
ЗАПАЗИ
Софийският градски съд реши, че вписва в регистъра на политическите партии „Прогресивна България“. От приетите и посочени документи по делото се установява, че са спазе ...