На преден план
Работещите в Инспекцията по труда в Ямбол излязоха на протест с искане за достойно заплащане
2437
България
Работещите в Инспекцията по труда в Ямбол излязоха на протест с искане за достойно заплащанеРаботещите в Инспекцията по труда в Ямбол излязоха на протест с искане за достойно заплащане.Недоволството е част от националния протест, организиран от Конфедерацията на труда (КТ) „Подкрепа“.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 26 Ноември 2025, 13:52 ч.
Работещите в Инспекцията по труда в Ямбол излязоха на протест с искане за достойно заплащане. Недоволството е част от националния протест, организиран от Конфедерацията на труда (КТ) „Подкрепа“. Трудовите инспектори се събраха пред сградата на институцията в обедната си почивка с плакати с надписи: „Достоен труд за тези, които защитават трудовите права на всички!“, „Контролът над трудовите права изисква знания, смелост и теренна работа! Не е работа на бюро!“, „Държавен служител не е мръсна дума!“ и др. „Считаме за крайно несериозно, ниско и обидно заложеното петпроцентно увеличение в проектобюджета за служителите в държавната администрация. Настояваме за увеличение за всички служители с 20 процента“, каза директорът на Инспекцията по труда в Ямбол Стоян Иванов, който подкрепи протеста. Ако исканията ни не бъдат удовлетворени, ще продължим с протестите, ако трябва ще преминем към ефективни стачни действия, заяви Иванов. По думите му в Инспекция по труда – Ямбол работят едва 10 служители, които покриват огромен обем от работа в над 100 населени места в петте общини на региона, а заплатите са крайно ниски. „Последният ми фиш за заплата – нетно възнаграждение 1350 лева“, показа Йорданка Иванова. „В същото време работата е крайно напрегната и стресираща. Скоро имаше случаи, когато колеги бяха подгонени с брадви, на колежка подпалиха колата. Отправят ни закани по време на проверките, от рода на „ще ви бутнем от строежа“, разказа трудовият инспектор. Ниските заплати водят и до голямо текучество на кадри, отбеляза секретарят на синдикалната организация в институцията Димитринка Неделчева. „Идват млади хора, започват работа и след като видят колко е трудно, а с ниско възнаграждение – напускат“, допълни тя.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година
|
|
|
Развитието на Витоша не може да бъде обсъждано и решавано без участието на Столичната община
|
|
|
Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
Радиопрограми



Тикер
2437
ЗАПАЗИ
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата. На извънредно заседание Общинският съвет даде съгласие за предоставяне на в ...