Начало В детайли Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
2562
България

Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен.

Автор: БТА / Редактор: | 26 Ноември 2025, 14:53 ч.
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Снимка © БТА

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Осем цивилни полицейски автомобила ще осъществяват линеен контрол в трафика в

Диалогът и сътрудничеството между институциите водят до реални резултати. Око

Значителни материални щети са нанесени по мостовото съоръжение част от пътнат

Депутатите приеха на второ четене промени в Наказателно-процесуалния кодекс (

Партия МЕЧ организира във Варна протест срещу агресията, съобщи на пресконфер

Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен. "Искаме да заявим пред обществото, че ние не сме някакви хрантутници, а работници, както всички останали. Изкарваме прехраната си с достоен труд, който обаче е недостойно заплатен", отбеляза той и допълни, че работещите в Дирекция "Инспекция по труда" се грижат за спазване на трудовото законодателството в България и изпълняват своята мисия достойно.

Събев коментира, че протестиращите настояват за повишаване на работните заплати с минимум 20 процента. По думите му това трябва да стане в перо доходи за персонала, а не като цяло за институцията. Средствата трябва да се разпределят справедливо, а не да задълбочават диспропорциите в заплатите, поясни той. "Това ще даде възможност за адекватно увеличение на възнагражденията на работещите, привличане на квалифицирани кадри и пресичане на процеса за обезкървяване на системата", подчерта Събев.

Той коментира, че в момента има петима действащи инспектори в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен, а от назначените 6-7 души след 2022 г., е останал само един. "Възнаграждението на започващите работа при нас явно не е достатъчно атрактивно", отбеляза Събев, като добави, че 1650 лева е стартовата заплата на инспектор, който започва работа в Инспекцията.

Събев каза още, че ако не бъдат удовлетворени исканията на протестиращите, ще продължат протестите, като ще бъде обсъден вариант за обявяване и започване на ефективни безсрочни стачни действия. "Ще спрем работа, ако се наложи", заяви той. Събев уточни, че протестът е иницииран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Символичен протест бе организиран днес в Дирекция "Бюро по труда" (ДБТ) в Шумен, в него се включиха работещи в Дирекцията, съобщи директорът на ДБТ - Шумен Лили Петрова.

Ремонт и реконструкция на една от основните улици в Самоков – „От

В отдел „Читални“ на Регионалната библиотека „Михалаки Геор

Пампорово е привлекателен курорт не само за българските, но и за чуждестранни

Както съобщихме, служители на Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция "Главна инспекция по труда" и Агенцията за социално подпомагане протестираха днес с искане за увеличение с 20% на фонд работни заплати. Протестът бе организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
Гражданите ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутатите от „Прогресивна България“ и Областната администрация в Разград. Тя е насрочена за 20 юли (поне ...
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
Домът за стари хора в село Кутово отвори врати след приключване на строително-монтажните дейности по проект „Реформиране на Дом за стари хора в с. Кутово“. На официално ...
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния организират Районен съд - Пазарджик и Адвокатска колегия - Пазарджик. Инициативата ще се проведе на 27 юни на футболните ...
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши на днешното си заседание Общинският съвет. В доклада ...
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
Учениците, които са завършили средното си образование тази година и не са започнали работа веднага след дипломирането си, трябва сами да внасят здравноосигурителните си вноски през ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
Областният управител на Кърджали Бисер Николов и заместникът му Ерол Хадживейсал направиха оглед на дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа. Тов ...
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
Гражданите ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутатите от „Прогресивна България“ и Областната администрация в Разград. Тя е насрочена за 20 юли (поне ...
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
Не съм бягал от България и не се чувствам виновен за нищо, каза пред журналисти във Варна Олег Невзоров - собственик на украинската корпорация КУБ, свързана с комплекса в местностт ...
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
Домът за стари хора в село Кутово отвори врати след приключване на строително-монтажните дейности по проект „Реформиране на Дом за стари хора в с. Кутово“. На официално ...
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
Пожар е възникнал в движещ се тир с дървени трупи по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Преминаването през пътния участък е само в ...
Тикер в 18:32 ч.
Областният управител на Кърджали Бисер Николов и заместникът му Ерол Хадживейсал ...
Начало В детайли
2562
България

Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен.

| 26 Ноември 2025, 14:53 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Служителите в Инспекцията по труда и Бюрото по труда в Шумен излязоха на протест с искане за достойно заплащане
Снимка © БТА

На протест излязоха служителите в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен. Той продължи половин час и бе част от протеста, организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Директорът на „Инспекция по труда" - Шумен Пламен Събев каза , че исканията на протестиращите са да получат уважение за труда си и той да бъде достойно заплатен. "Искаме да заявим пред обществото, че ние не сме някакви хрантутници, а работници, както всички останали. Изкарваме прехраната си с достоен труд, който обаче е недостойно заплатен", отбеляза той и допълни, че работещите в Дирекция "Инспекция по труда" се грижат за спазване на трудовото законодателството в България и изпълняват своята мисия достойно.

Събев коментира, че протестиращите настояват за повишаване на работните заплати с минимум 20 процента. По думите му това трябва да стане в перо доходи за персонала, а не като цяло за институцията. Средствата трябва да се разпределят справедливо, а не да задълбочават диспропорциите в заплатите, поясни той. "Това ще даде възможност за адекватно увеличение на възнагражденията на работещите, привличане на квалифицирани кадри и пресичане на процеса за обезкървяване на системата", подчерта Събев.

Той коментира, че в момента има петима действащи инспектори в Дирекция "Инспекция по труда" - Шумен, а от назначените 6-7 души след 2022 г., е останал само един. "Възнаграждението на започващите работа при нас явно не е достатъчно атрактивно", отбеляза Събев, като добави, че 1650 лева е стартовата заплата на инспектор, който започва работа в Инспекцията.

Събев каза още, че ако не бъдат удовлетворени исканията на протестиращите, ще продължат протестите, като ще бъде обсъден вариант за обявяване и започване на ефективни безсрочни стачни действия. "Ще спрем работа, ако се наложи", заяви той. Събев уточни, че протестът е иницииран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Символичен протест бе организиран днес в Дирекция "Бюро по труда" (ДБТ) в Шумен, в него се включиха работещи в Дирекцията, съобщи директорът на ДБТ - Шумен Лили Петрова.

Както съобщихме, служители на Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция "Главна инспекция по труда" и Агенцията за социално подпомагане протестираха днес с искане за увеличение с 20% на фонд работни заплати. Протестът бе организиран от Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа".

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
В детайли
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
Контекст
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
В детайли
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
Контекст
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
Сфера
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
Контекст
Благотворителен футболен мач в подкрепа на 8-годишната Ния ще се състои в Пазарджик
В детайли
Възможностите за европейско финансиране бяха представени на съвместна среща в Антоново
Сфера
Обновяват цветните алеи в плевенския парк „Кайлъка", предстои ремонт на парковите съоръжения
Местен фокус
Общинският съвет в Костенец реши да удължи услугата „Топъл обяд“ до юли 2027 година
В детайли
Общинският съвет в Радомир отложи разглеждането на докладна и обсъди ключови общински въпроси
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.