Сфера
Служители на дирекциите „Бюро по труда“ и „Социално подпомагане“ в Омуртаг протестираха за достойно заплащане
2651
България
Служители на дирекциите „Бюро по труда“ и „Социално подпомагане“ в Омуртаг протестираха за достойно заплащанеСлужители на дирекциите „Бюро по труда“ и „Социално подпомагане“ в Омуртаг протестираха за достойно заплащане.Общото настояване е за увеличение на заплатите с 20 процента, както и за възстановяване на клас прослужено време, казаха работници в двете институции, които са и синдикални членове на Конфедерацията на труда „Подкрепа“.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 26 Ноември 2025, 14:58 ч.
Служители на дирекциите „Бюро по труда“ и „Социално подпомагане“ в Омуртаг протестираха за достойно заплащане. Общото настояване е за увеличение на заплатите с 20 процента, както и за възстановяване на клас прослужено време, казаха работници в двете институции, които са и синдикални членове на Конфедерацията на труда „Подкрепа“. Протестиращите смятат, че трудът им заслужава уважението на обществото. „Разчитаме да бъдем чути от управляващите и да се зачетат нашите искания. Ние работим съвестно, буфер сме между гражданите и държавните политики и вярвам, че заслужаваме достойни възнаграждения“, коментира старши специалистът в бюрото по труда Еленка Александрова. „С тези ниски заплати и работа на терен при всякакви условия не се задържат колеги. Трудно се работи. Повечето от нас сме назначени на трудови правоотношения, имаме удръжки за данъци и осигуровки, а заплатите ни не са високи. Нямаме и високи бонуси“, заяви социалният работник Ренета Тодорова, която работи в отдел „Социална закрила“ към ДСП – Омуртаг. По думите възнагражденията на новопостъпили служители в дирекцията започват от 1400 лв. Представителите на двете дирекции протестираха във времето на обедната си почивка. Те бяха подкрепени и от представител на отдел „Статистически изследвания – Търговище“. Припомняме, че работещи в местната статистика протестираха с настояваване за ръст на трудовите им възнаграждения преди седмица.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
|
|
|
Абитуриентите трябва сами да внасят здравните си осигуровки през летните месеци, съобщават от НАП - Габрово
|
|
|
Публично обсъждане на отчета за изпълнението на бюджета на Община Ловеч за 2025 г. ще се състои на 30 юни
|
|
|
Екоинспекцията във Варна организира проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
|
|
|
Идентично предложение за изграждане на електропровод, част от проект за ветрогенераторен парк в Голо Бърдо, е внесено в Общинския съвет в Перник
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Радомир отложи разглеждането на докладна и обсъди ключови общински въпроси
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Районна прокуратура – Габрово разследва причиняването на телесни повреди на двама мъже при сбиване в града
|
|
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
2651
ЗАПАЗИ
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши на днешното си заседание Общинският съвет.
В доклада ...