В детайли
Община Сливен връща максималната скорост за движение от 70 км/ч по булевард „Банско шосе“
2752
България
Община Сливен връща максималната скорост за движение от 70 км/ч по булевард „Банско шосе“Община Сливен връща от днес (27 ноември) максималната скорост за движение от 70 км/ч по булевард „Банско шосе“, съобщиха от общинския пресцентър.Решението беше взето на заседание на Общинската комисия по безопасност на движението на 10 септември.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 27 Ноември 2025, 14:06 ч.
Община Сливен връща от днес (27 ноември) максималната скорост за движение от 70 км/ч по булевард „Банско шосе“, съобщиха от общинския пресцентър. Мярката ще важи от разклона за жп прелез до пътен възел с път I-6. Решението беше взето на заседание на Общинската комисия по безопасност на движението на 10 септември. Ще има ограничение на скоростта от 50 км/ч преди пешеходните пътеки тип „Зебра“, като мярката ще бъде обозначена с пътни знаци преди пътеките. Освен това, при четири пешеходни пътеки до автобусните спирки в участъка ще бъдат обособени пешеходни острови за по-голяма безопасност на преминаващите. Ще бъде премахната неизползваемата пешеходната пътека, водеща до сградите на бившите строителни войски, се посочва в съобщението. Припомняме, че в края на февруари 2024 г. скоростта по булеварда беше ограничена до 50 км/час. Предложението беше внесено от Областната дирекция на МВР по повод множеството пътни инциденти в района, в това число със смъртен случай.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Във вторник ще бъде временно прекъснато водоподаването в Перник и две села заради превключване към нов довеждащ водопровод
|
|
|
Правителството работи за подобряване на икономическия климат и привличане на инвестиции
|
|
|
От полицията в Шумен призоваха да не се подценяват опасностите, свързани с правенето на снимки и видеоклипове на рискови места
|
|
|
Новоизбраният кмет на радомирското село Долна Диканя положи клетва пред Общинския съвет
|
|
|
Арестувани са двама мъже в Силистра за държане на наркотици с цел разпространение
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
По искане на Районна прокуратура - Плевен е задържана жена за престъпно посегателство над възрастни хора
|
|
|
Приемната грижа е изключително ценна мисия
|
|
|
Ушата сова, кукумявка и лястовица бяха спасени със съдействието на РИОСВ-София и Спасителния център за диви животни
|
|
Радиопрограми



Тикер
2752
ЗАПАЗИ
Утре, 23 юни, ще се извърши поетапно прекъсване на водоподаването към част от абонати в Перник и две села, съобщиха от „Водоснабдяване и канализация“ (ВиК) ООД.
Мярката ...