На преден план
В област Търговище статистиката отчита спад в броя на наетите през третото тримесечие
7487
Икономика
В област Търговище статистиката отчита спад в броя на наетите през третото тримесечиеВ област Търговище се отчита спад в броя на наетите през третото тримесечие.Предварителните данни показват, че 24 000 са заети по трудово и служебно правоотношение в областта към края на септември.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 27 Ноември 2025, 16:11 ч.
В област Търговище се отчита спад в броя на наетите през третото тримесечие. Предварителните данни показват, че 24 000 са заети по трудово и служебно правоотношение в областта към края на септември. Броят им е с 2,5 процента по-нисък от този през второто тримесечие на годината, информират от Териториалното статистическо бюро (ТСБ) - Североизток. Увеличение на наетите лица е регистрирано в три икономически дейности, като в процентно изражение е най-значимо в строителството. Намаление се наблюдава в тринадесет икономически дейности, като най-осезаемо е в „Селско, горско и рибно стопанство” и „Хотелиерство и ресторантьорство”. Относителният дял на наетите е най-висок в дейностите „Преработваща промишленост” и „Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети” - съответно 27,7 процента и 12,4 процента, посочват от местната статистика. Област Търговище заема 26-о място сред 28-те области в страната. Най-голям е броят на наетите в област София (столица) - 822 600, а най-малък е в област Видин - 17 100.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Във вторник ще бъде временно прекъснато водоподаването в Перник и две села заради превключване към нов довеждащ водопровод
|
|
|
Правителството работи за подобряване на икономическия климат и привличане на инвестиции
|
|
|
От полицията в Шумен призоваха да не се подценяват опасностите, свързани с правенето на снимки и видеоклипове на рискови места
|
|
|
Новоизбраният кмет на радомирското село Долна Диканя положи клетва пред Общинския съвет
|
|
|
Арестувани са двама мъже в Силистра за държане на наркотици с цел разпространение
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Приемната грижа е изключително ценна мисия
|
|
|
Ушата сова, кукумявка и лястовица бяха спасени със съдействието на РИОСВ-София и Спасителния център за диви животни
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
|
Нови 25 чуждестранни шофьори са назначени в столичния автобусен градски транспорт
|
|
|
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
|
|
Радиопрограми



Тикер
7487
ЗАПАЗИ
Утре, 23 юни, ще се извърши поетапно прекъсване на водоподаването към част от абонати в Перник и две села, съобщиха от „Водоснабдяване и канализация“ (ВиК) ООД.
Мярката ...