11969
България
Преизбраха д-р Леман Балканджиева за управител на болницата в КубратД-р Леман Балканджиева е преизбрана за управител на Многопрофилната болница за активно лечение в Кубрат.Решението беше гласувано на заседанието на Общинския съвет, съобщиха от общинската администрация.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 28 Ноември 2025, 17:56 ч.
Д-р Леман Балканджиева е преизбрана за управител на Многопрофилната болница за активно лечение в Кубрат. Решението беше гласувано на заседанието на Общинския съвет, съобщиха от общинската администрация. Д-р Балканджиева, която е лекар специалист по вътрешни болести, ще продължи да ръководи кубратската болница още три години след проведен конкурс. Общинският съвет гласува също тя да участва в медицинските дейности на дружеството и да получава възнаграждение в размер на 360 на сто от отчетната средна месечна брутна работна заплата на лечебното заведение, но не повече от дванадесеткратния размер на минималната месечна работна заплата за страната. От присъстващите 19 общински съветници в подкрепа на докладната гласуваха 13, петима бяха "против", а един не участва в гласуването. След приемането на точката д-р Леман Балканджиева благодари на всички за доверието. Преди това, в отговор на запитване от общинския съветник Елица Митева тя заяви, че на следващата сесия може да даде по-конкретна информация за лечебното заведение, както и да представи визия за неговото управление, посочват от Общината. Съветниците също така допълниха Годишната програма за управление и разпореждане с имоти – общинска собственост за 2025 година. Подкрепиха и предложението за определяне на обема и начина на ползване на дървесина от „Кубратска гора“ ЕООД за 2026 година. На заседанието беше определено кметът Алкин Неби да представлява Община Кубрат в извънредното Общо събрание на акционерите на „МБАЛ „Св. Иван Рилски” - Разград” АД. Съветниците решиха при негово отсъствие, представител да бъде заместник-кметът Мирослав Йорданов.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
На територията на област Благоевград са задържани трима младежи за притежание на наркотици, съобщиха от полицията
|
|
|
Представители на гребните спортове и риболовни сдружения настояха за спешен ремонт на дигата на язовир „Николово“ край Русе
|
|
|
Иван Демерджиев разпореди разходите по фонда за пътна безопасност да бъдат пряко свързани с намаляването на катастрофите
|
|
|
Мъж е заловен да шофира с близо 2,7 промила алкохол в Троянско, съобщиха от полицията
|
|
|
За регулация за откриване на аптеки, е-рецепти за всички предписани медикаменти, закон за аптеките, настояват от фармацевтичния съюз
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общински съвет Радомир подкрепи предложение за включване на услугата „Звено майка и бебе“ в националната социална карта
|
|
|
В съзнание е австрийският гражданин, който пострада при инцидент в археологическия резерват във Велики Преслав
|
|
|
Целевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за бюджетния дефицит
|
|
|
На територията на област Благоевград са задържани трима младежи за притежание на наркотици, съобщиха от полицията
|
|
|
Оттеглиха за разглеждане докладната записка за електропровод към ВяЕЦ „Орисол - 2“ от дневния ред на Общинския съвет в Радомир
|
|
Радиопрограми



Тикер
11969
ЗАПАЗИ
Трима младежи са задържани на територията на област Благоевград за притежание на наркотици, съобщиха от Областната дирекция на МВР в града.
Мъж на 24 години от Благоевград е задърж ...