Начало Сфера Болницата в Перник въведе система за обратна връзка с пациентите чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж
7796
България

Болницата в Перник въведе система за обратна връзка с пациентите чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж

В Многопрофилната болница за активно лечение „Рахила Ангелова“ в Перник вече е въведена система за обратна връзка с пациентите.Тя се осъществява чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж. В тях пациентите могат да попълнят бланка за мнение, свързана с жалба, сигнал или похвала, и да я пуснат в една от кутиите.

Автор: БТА / Редактор: | 01 Декември 2025, 10:48 ч.
Болницата в Перник въведе система за обратна връзка с пациентите чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж
Болницата в Перник въведе система за обратна връзка с пациентите чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж
Снимка © БТА

В Многопрофилната болница за активно лечение „Рахила Ангелова“ в Перник вече е въведена система за обратна връзка с пациентите. Тя се осъществява чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж. В тях пациентите могат да попълнят бланка за мнение, свързана с жалба, сигнал или похвала, и да я пуснат в една от кутиите. Те се отварят веднъж месечно, а ключ от тях има единствено адвокат Пламен Таушанов от Българската асоциация за закрила на пациентите (БАЗП), която систематизира постъпилата информация и изготвя ежемесечни доклади. Организацията има право също да разследва всяка подадена жалба.

В област Разград от началото на годината са съставени два акта за палене на о

От началото на годината от „Кюстендилска вода“ са подменени водоп

Експерти от Областния информационен център (ОИЦ) в Разград ще представят акту

Специализирана полицейска акция срещу нерегламентираните автомобилни гонки и

Следва да се направи първо един много задълбочен функционален анализ на ситуа

Паралелно с тази система, в непосредствена близост до кутиите е разлепена и Европейската харта за правата на пациентите. Документът задължава лекарите и лечебните заведения да гарантират основните права на пациента и е свободно достъпен за всички.

Директорът на болницата в Перник, д-р Явор Дренски, представи инициативата пред медиите и подчерта, че тя е важна стъпка към подобряване на предоставяните медицински услуги.

„Надяваме се този мониторинг да доведе до по-добро обслужване“, заяви той. По думите му пациентските сигнали са ключов инструмент за усъвършенстване на лечебния процес. „Когато пациентът е информиран за стъпките в терапията и участва в нея, резултатите са по-добри. Гласът му вече може да бъде чут“, допълни д-р Дренски. Той посочи, че подобни механизми е прилагал и в предишни лечебни заведения, сред които болниците „Токуда“, „Света София“ и „Уни Хоспитал“.

Освен чрез предоставената обратна връзка, БАЗП ще подпомага и диалога с медицинския персонал в болницата в Перник.

Жътвата не е само земеделски процес, а завършек на цял жизнен цикъл, в който

Ликвидирани са 86 пожара за изминалите 24 часа, съобщиха за оперативната обст

Насроченият за неделя протест с планирана блокада на три гранични пункта межд

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Арестувани са двама мъже в Силистра за държане на наркотици с цел разпространение
Двама мъже са задържани в Силистра за държане с цел разпространение на високорискови наркотични вещества. Арестите са извършени в рамките на специализирана полицейска операция срещ ...
Заместник областният управител на Софийска област призова за по-широка подкрепа на приемното родителство
Приемното родителство остава слабо популярно в България, а броят на професионалните приемни семейства в Софийска област е недостатъчен, каза заместник областният управител на Софий ...
Общините Свиленград и Хасково са били с най-ниска безработица в Хасковска област през май
Общините Свиленград и Хасково са с най-ниски нива на безработица в областта през май – съответно 4,4 и 5,1 процента, сочат данните на Дирекция „Бюро по труда“ в Х ...
За седмица в област Кърджали са констатирани 1600 пътни нарушения, над 70 процента от които за превишена скорост
Общо 1600 нарушения на проверени 3117 шофьора са установени в хода на специализирана операция на територията на Областната дирекция на МВР в Кърджали от 15 юни до 21 юни, съобщават ...
Задържани са двама души при акция на българските и румънските власти срещу мрежа за клониране на карти за горива
Двама души са задържани у нас при спецакция на българските и румънските власти на 18 юни срещу мрежа за клониране на карти за горива, съобщиха от Главна дирекция (ГД) "Борба с орга ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Новият план за управление на „Витоша“ може да започне да се разработва в началото на 2027 г.
Министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова има политическата амбиция в началото на 2027 г. да стартира същинската работа по разработването на проект за нов План за уп ...
Арестувани са двама мъже в Силистра за държане на наркотици с цел разпространение
Двама мъже са задържани в Силистра за държане с цел разпространение на високорискови наркотични вещества. Арестите са извършени в рамките на специализирана полицейска операция срещ ...
Заместник областният управител на Софийска област призова за по-широка подкрепа на приемното родителство
Приемното родителство остава слабо популярно в България, а броят на професионалните приемни семейства в Софийска област е недостатъчен, каза заместник областният управител на Софий ...
Над 25 тона отпадъци са събрани по време на инициативата за почистване на „Тежкия полк“ в Шумен
Над 25 тона отпадъци са събрани по време на инициативата за почистване на „Тежкия полк“ в Шумен. В изминалата събота в кампанията за разчистване на терена на бившето во ...
Иван Демерджиев разпореди разходите по фонда за пътна безопасност да бъдат пряко свързани с намаляването на катастрофите
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев разпореди занапред разходи по фонд "Пътна безопасност" да се правят само за дейности, пряко свързани с подобряване на пътнотранспорт ...
Тикер в 12:20 ч.
Министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова има политическата амбиц ...
Начало Сфера
7796
България

Болницата в Перник въведе система за обратна връзка с пациентите чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж

В Многопрофилната болница за активно лечение „Рахила Ангелова“ в Перник вече е въведена система за обратна връзка с пациентите.Тя се осъществява чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж. В тях пациентите могат да попълнят бланка за мнение, свързана с жалба, сигнал или похвала, и да я пуснат в една от кутиите.

| 01 Декември 2025, 10:48 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Болницата в Перник въведе система за обратна връзка с пациентите чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж
Болницата в Перник въведе система за обратна връзка с пациентите чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж
Снимка © БТА

В Многопрофилната болница за активно лечение „Рахила Ангелова“ в Перник вече е въведена система за обратна връзка с пациентите. Тя се осъществява чрез специални заключени кутии, поставени на всеки етаж. В тях пациентите могат да попълнят бланка за мнение, свързана с жалба, сигнал или похвала, и да я пуснат в една от кутиите. Те се отварят веднъж месечно, а ключ от тях има единствено адвокат Пламен Таушанов от Българската асоциация за закрила на пациентите (БАЗП), която систематизира постъпилата информация и изготвя ежемесечни доклади. Организацията има право също да разследва всяка подадена жалба.

Паралелно с тази система, в непосредствена близост до кутиите е разлепена и Европейската харта за правата на пациентите. Документът задължава лекарите и лечебните заведения да гарантират основните права на пациента и е свободно достъпен за всички.

Директорът на болницата в Перник, д-р Явор Дренски, представи инициативата пред медиите и подчерта, че тя е важна стъпка към подобряване на предоставяните медицински услуги.

„Надяваме се този мониторинг да доведе до по-добро обслужване“, заяви той. По думите му пациентските сигнали са ключов инструмент за усъвършенстване на лечебния процес. „Когато пациентът е информиран за стъпките в терапията и участва в нея, резултатите са по-добри. Гласът му вече може да бъде чут“, допълни д-р Дренски. Той посочи, че подобни механизми е прилагал и в предишни лечебни заведения, сред които болниците „Токуда“, „Света София“ и „Уни Хоспитал“.

Освен чрез предоставената обратна връзка, БАЗП ще подпомага и диалога с медицинския персонал в болницата в Перник.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Арестувани са двама мъже в Силистра за държане на наркотици с цел разпространение
Заместник областният управител на Софийска област призова за по-широка подкрепа на приемното родителство
Общините Свиленград и Хасково са били с най-ниска безработица в Хасковска област през май
За седмица в област Кърджали са констатирани 1600 пътни нарушения, над 70 процента от които за превишена скорост
Задържани са двама души при акция на българските и румънските власти срещу мрежа за клониране на карти за горива
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
В детайли
Новият план за управление на „Витоша“ може да започне да се разработва в началото на 2027 г.
Сфера
Арестувани са двама мъже в Силистра за държане на наркотици с цел разпространение
Сфера
Заместник областният управител на Софийска област призова за по-широка подкрепа на приемното родителство
Контекст
Над 25 тона отпадъци са събрани по време на инициативата за почистване на „Тежкия полк“ в Шумен
Местен фокус
Иван Демерджиев разпореди разходите по фонда за пътна безопасност да бъдат пряко свързани с намаляването на катастрофите
Местен фокус
Мъж е заловен да шофира с близо 2,7 промила алкохол в Троянско, съобщиха от полицията
На преден план
Мотоциклетист е загинал, друг е пострадал при инциденти в Русе, съобщиха от полицията
Контекст
По два случая на домашно насилие са работили полицейските служители в Ловешка област през почивните дни, съобщиха от ОДМВР
В детайли
Повишен е рискът от горски пожари, предупредиха от WWF България
На преден план
Прогноза за времето на 23 Юни (Вторник) и следващите дни
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.