На преден план
Последната процедура за прехвърлянето на банята в Горна баня на Столична община започва областният управител Стефан Арсов
7427
България
Последната процедура за прехвърлянето на банята в Горна баня на Столична община започва областният управител Стефан АрсовОбластният управител на София Стефан Арсов внесе доклад в Министерския съвет, с който стартира последната процедура по прехвърляне на собствеността на минералната баня в Горна баня от държавата към Столична община, съобщиха от областната администрация.Това е решаващата стъпка, която ще позволи имотът официално да бъде предоставен на общината.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 04 Декември 2025, 11:21 ч.
Областният управител на София Стефан Арсов внесе доклад в Министерския съвет, с който стартира последната процедура по прехвърляне на собствеността на минералната баня в Горна баня от държавата към Столична община, съобщиха от областната администрация. Това е решаващата стъпка, която ще позволи имотът официално да бъде предоставен на общината. През май тази година кметът на София Васил Терзиев настоя на среща с областния управител Стефан Арсов, сградата на банята в Горна баня да бъде предоставена за управление на Столичната община. За нас е важно сградата на банята да бъде възстановена. Това е и желанието на гражданите и наша цел – да не допуснем тя да продължава да се руши, а да бъде съхранена и запазена, посочи през вай столичният кмет Терзиев.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността им, посочва временно отстраненият от длъжност началник във Варна
|
|
|
Моята цел е да сме с над 90% получени средства по Плана за възстановяване и устойчивост
|
|
|
Общинският съвет в Радомир ще разгледа докладна относно ВяЕЦ „Орисол 2“
|
|
|
Нормален е трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави, съобщават от „Гранична полиция“
|
|
|
Музейните обекти „Кръстата казарма“ и „Конак“ във Видин няма да приемат посетители от 22 до 25 юни
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Образувано е досъдебно производство за вандалски прояви в село Връв, съобщиха от полицията във Видин
|
|
|
Пожарникари в Кюстендилска област са гасили четири пожара
|
|
|
Австрийски гражданин е пострадал при инцидент в археологическия резерват във Велики Преслав
|
|
|
Задържани са двама души при акция на българските и румънските власти срещу мрежа за клониране на карти за горива
|
|
|
Глобиха във Врачанско трима водачи, участващи в гонки и дрифтове
|
|
Радиопрограми



Тикер
7427
ЗАПАЗИ
По закон Агенцията по геодезия, картография и кадастър (АГКК) само регистрира имоти, а контролните функции за законността им са ангажимент на други институции, посочва в изявление ...