4876
България
В Перник медицински сестри излязоха на протест с искания за достойно заплащанеВ Перник медицински сестри излязоха на протест с настояване за достойно заплащане.Здравните служители се събраха пред пернишката Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ) „Рахила Ангелова“.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 10 Декември 2025, 12:38 ч.
В Перник медицински сестри излязоха на протест с настояване за достойно заплащане. Здравните служители се събраха пред пернишката Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ) „Рахила Ангелова“. Сред исканията са още нормални условия на труд, съобщи пред медиите Надя Асенова, която е медицинска сестра. „Получихме хиляди обещания в годините назад, които не се спазват. Обещават ни някакви милиони – и сега също“, коментира тя. Асенова добави, че медицинските сестри вече изчезват. Тя подчерта, че след няколко години няма да има кой да обслужва и да се грижи за пациентите. Според нея трудът на медицинските сестри се подценява. Съсловието очаква повече действия, а не само обещания. „Искаме една стартова заплата за всички, независимо в кое отделение ще работи медицинската сестра. От днес тези, които са на работа, ще бъдат с протестни лентички. Тези, които не са на работа, могат да излязат пред работното си място и да заявят позицията си“, каза още Надя Асенова. Част от лекарите от МБАЛ също подкрепиха протеста на медицинските сестри. Доктор Васил Василев коментира, че медицината е екипна работа. „Без тях сме нищо. В отделението има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри“, добави още медикът.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
От Плевен започва националното турне на театралния спектакъл „Дами канят“
|
|
|
Втори електрически автомобил е доставен за нуждите на социалните услуги в Ловеч
|
|
|
Всички българи, без разлика на вяра и произход, имаме една цел – единението и добруването
|
|
|
При пожар в нива с ечемик край Бойчиновци са изгорели 30 декара готова продукция
|
|
|
Въвежда се временна организация на движението в района на парк „Росенец“ заради спортното събитие „Утопия Акватон и полумаратон“
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Комисията за защита от дискриминация ще провери маршрутите на хора със зрителни увреждания в столичното метро
|
|
|
Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната бригада в Литва, ако се наложи
|
|
|
Кандидатът на ГЕРБ Димитър Илиев спечели балотажа за кмет на сливенското село Чинтулово
|
|
|
Приключи изборният ден в поморийското село Бата, на балотажа са гласували 32-ма души повече в сравнение с първия тур
|
|
|
Празникът „Когато корените заговорят“ събра местни жители и гости в търговищкото село Цветница
|
|
Радиопрограми



Тикер
4876
ЗАПАЗИ
От Плевен започва националното турне на театралния спектакъл „Дами канят“, продукция на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград, съобщиха от ...