На преден план
Пострадалият при трудова злополука в Симитли работник е бил без обезопасителни колани
9320
България
Пострадалият при трудова злополука в Симитли работник е бил без обезопасителни коланиПострадалият при трудова злополука днес в Симитли работник е бил без обезопасителни колани, каза директорът на дирекция „Инспекция по труда“ – Благоевград Славянка Симитчийска.По думите мъжът е паднал от шест метра височина от сградата на бивш спешен център, в която в момента се помещава социална услуга.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 07 Май 2026, 17:19 ч.
Пострадалият при трудова злополука днес в Симитли работник е бил без обезопасителни колани, каза директорът на дирекция „Инспекция по труда“ – Благоевград Славянка Симитчийска. По думите мъжът е паднал от шест метра височина от сградата на бивш спешен център, в която в момента се помещава социална услуга. По време на инцидента работници са монтирали термопанели на покрива. Поставяли са последния панел и са били близо до стрехата, когато се случва инцидента, посочи Симитчийска. Пострадалият работник не е бил с лични предпазни средства, но такива е имало при обекта, осигурени от работодателя, каза още тя. Екип на Инспекцията по труда в Благоевград е изпратен на мястото на инцидента. Установено е, че работникът е имал трудов договор. Пострадалият мъж е на възраст около 49 години. По първоначална информация състоянието му е тежко. Славянка Симитчийска отправил апел към работниците да ползват осигурените им лични предпазни средства, а работодателите да контролират използването им. В много случаи това спасява живот, отбеляза директорът на Инспекцията по труда в Благоевград.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Трафикът е нормален на всички гранични пунктове и преходи, съобщиха от „Гранична полиция“
|
|
|
Прекратяване на търговската дейност на „Пазари“ ЕООД ще разгледат общинските съветници в Благоевград
|
|
|
Общинският съвет в Червен бряг ще гласува годишен отчет за състоянието на общинския дълг за 2025 г.
|
|
|
Вицепремиерът Иво Христов предлага сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти
|
|
|
Шофьор на 20 години причини катастрофа с три автомобила след преминаване на червен светофар в Разград
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинските съветници във Ветово ще обсъдят трансграничен проект за подобряване на туристическата и еко инфраструктура
|
|
|
Общинският съвет в Гурково ще гласува отчета за изпълнение на общинската програма за овладяване на популацията на безстопанствени кучета
|
|
|
Отчет за изпълнението на бюджета на община Тополовград за 2025 г. ще разглежда Общинският съвет
|
|
|
Трафикът е нормален на всички гранични пунктове и преходи, съобщиха от „Гранична полиция“
|
|
|
Общинският съвет в Кочериново ще гласува отчета за дейността си за периода от 1 декември 2025 г. до 31 май 2026 г.
|
|
Радиопрограми



Тикер
9320
ЗАПАЗИ
Трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове и преходи, съобщиха от „Гранична полиция“ за движението на българските граници към 6:00 часа.
На ...