197
България
Задържан е в Лом шофьор с 1,50 промила, автомобилът е иззетМъж на 61 г. е задържан за управление на автомобил след употреба на алкохол в Лом, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.На 22 юни около 21:30 часа на ул. „Софийска“ в града служители на Районното управление в Лом спрели за проверка лек автомобил с видинска регистрация.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 23 Юни 2026, 12:51 ч.
Мъж на 61 г. е задържан за управление на автомобил след употреба на алкохол в Лом, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана. На 22 юни около 21:30 часа на ул. „Софийска“ в града служители на Районното управление в Лом спрели за проверка лек автомобил с видинска регистрация. При извършен тест с техническо средство е установена концентрация на алкохол от 1,50 промила в издишания въздух. Издаден е талон за медицинско изследване. Шофьорът не е приел показанията на техническото средство и е дал кръвна проба за анализ. С полицейска заповед мъжът е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство за престъпление по Наказателния кодекс. Автомобилът е иззет и оставен на съхранение в Районното управление в Лом. Работата по случая продължава. По данни на ОД на МВР – Монтана от началото на годината в региона от шофьори, употребили алкохол и наркотици, са иззети 11 автомобила, а през 2025 г. – 46 автомобила. До изземване се стига, ако шофьорът управлява собствен автомобил с концентрация на алкохол в издишания въздух над 1,20 промила или ако е употребил наркотици.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Жътвената кампания в област Видин беше официално открита с традиционна церемония в село Кошава
|
|
|
Взимаме организационни и координационни мерки, за да впрегнем целия наш и международен ресурс за борба с пожарите
|
|
|
Предстои да разберем по какъв начин осигуровките на държавните служители ще влязат в бюджета
|
|
|
Мобилна автоматична станция не установи превишения на основните атмосферни замърсители в Разград
|
|
|
Хасково е сред областите с най-ниска осигуреност с лекари в страната, съобщиха от статистиката
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Случаите на морбили в страната са 408, съобщават от Министерството на здравеопазването
|
|
|
Антоанета Стефанова от местната коалиция ГЕРБ-СДС е новият председател на Общинския съвет в Земен
|
|
|
Работещи и устойчиви решения се постигат, когато има диалог между институциите и обществото
|
|
|
Министерството е длъжник към вас отдавна и се надявам днес да връщаме част от този дълг
|
|
|
Жътвената кампания в област Видин беше официално открита с традиционна церемония в село Кошава
|
|
Радиопрограми



Тикер
197
ЗАПАЗИ
С традиционна церемония и водосвет за здраве и богата реколта в землището на видинското село Кошава бе даден официален старт на жътвената кампания за 2026 г. в област Видин. Домаки ...