Контекст
Случаите на морбили в страната са 408, съобщават от Министерството на здравеопазването
161
България
Случаите на морбили в страната са 408, съобщават от Министерството на здравеопазванетоСлучаите на морбили в страната са 408, съобщават на сайта си от Министерството на здравеопазването.Данните са към 22 юни, а регистрираните случаи са в 11 области.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 23 Юни 2026, 15:00 ч.
Случаите на морбили в страната са 408, съобщават на сайта си от Министерството на здравеопазването. Данните са към 22 юни, а регистрираните случаи са в 11 области. Най-много са случаите във Враца – 211, показват още данните. Болни от морбили са регистрирани и в областите Плевен – 118, Ловеч – 51, Монтана – 11, София-град – осем, Варна – три, Русе – два, Видин – един, Перник – един, София-област – един и Търговище – един. От всички регистрирани случаи на морбили за тази година 83% (337) са на деца. При 208 от заболелите не са поставени ваксини поради ненавършена възраст или по други причини, а при 34 имунизационният статус е неизвестен. При останалите има данни за извършена имунизация. От началото на разпространението на болестта през тази година в страната са приложени 44 518 ваксини срещу морбили, паротит и рубеола, показват още данните. Морбили е заразно заболяване, за което в страната се прилага задължителна имунизация. Ваксинирането се извършва на 13-месечна възраст и при навършване на 12-годишна възраст.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Районният съд във Варна наложи глоба от 511 евро на мъж, подал фалшив сигнал на тел. 112
|
|
|
Конституционният съд обяви за противоконституционни разпоредби, свързани с използването на трафични данни от Комисията за защита на конкуренцията
|
|
|
Община Кюстендил раздаде череши и хранителни пакети на хора в нужда
|
|
|
Работи се за преодоляване на риска от загуба на близо половин милиард евро по програма „Развитие на регионите“
|
|
|
Прокуратурата е образувала досъдебно производство за безстопанственост относно работата на „Автомагистрали“ ЕАД
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Районният съд във Варна наложи глоба от 511 евро на мъж, подал фалшив сигнал на тел. 112
|
|
|
Областната епизоотична комисия обсъди мерките срещу шарката по дребните преживни животни в Първомайско
|
|
|
Конституционният съд обяви за противоконституционни разпоредби, свързани с използването на трафични данни от Комисията за защита на конкуренцията
|
|
|
Община Кюстендил раздаде череши и хранителни пакети на хора в нужда
|
|
|
Работи се за преодоляване на риска от загуба на близо половин милиард евро по програма „Развитие на регионите“
|
|
Радиопрограми



Тикер
161
ЗАПАЗИ
Районният съд във Варна наложи административно наказание – глоба от 511 евро, на подател на лъжлив сигнал за тревога на телефон 112, съобщиха от съда.
Мъжът е на 46 години, ч ...