Основна линия
Приключи енергийното обновяване на сградата на общинска и областна администрации и още четири обществени сгради в Кърджали
93
България
Приключи енергийното обновяване на сградата на общинска и областна администрации и още четири обществени сгради в КърджалиВ Кърджали приключи енергийното обновяване на пет обществени сгради, финансирани по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз. Краят на строително-монтажните дейности на четири от сградите дадоха чрез символично прерязване на лента кметът Ерол Мюмюн, председателят на Общинският съвет Мухаррем Мухаррем и част от общинското ръководство, заедно с изпълнителите на проектите."Чрез прилагане на устойчиви, интегрирани, високоефективни енергийни мерки, обновихме сградата, в която се помещават четири администрации: Община Кърджали, Областна администрация, Регионална дирекция "Противопожарна безопасност и защита на населението" и Сметна палата", каза на церемонията пред сградата на общинска и областна администрации кметът Ерол Мюмюн, като подчерта, че сградата заради своята архитектура се е превърнала в символ за града и изброи изпълнените в нея мерки за енергийна ефективност.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 25 Юни 2026, 15:55 ч.
В Кърджали приключи енергийното обновяване на пет обществени сгради, финансирани по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз. Краят на строително-монтажните дейности на четири от сградите дадоха чрез символично прерязване на лента кметът Ерол Мюмюн, председателят на Общинският съвет Мухаррем Мухаррем и част от общинското ръководство, заедно с изпълнителите на проектите. "Чрез прилагане на устойчиви, интегрирани, високоефективни енергийни мерки, обновихме сградата, в която се помещават четири администрации: Община Кърджали, Областна администрация, Регионална дирекция "Противопожарна безопасност и защита на населението" и Сметна палата", каза на церемонията пред сградата на общинска и областна администрации кметът Ерол Мюмюн, като подчерта, че сградата заради своята архитектура се е превърнала в символ за града и изброи изпълнените в нея мерки за енергийна ефективност. "С тази инвестиция подобрихме условията за предоставяне на административни услуги на гражданите и модернизирахме условията за работа в четирите администрации", каза още кметът. Областният управител Бисер Николов, който заедно със заместника са Ерол Хадживейсал участваха в официалната церемония по прерязване на лентата, подчерта, че енергийното обновяване на сградата се е случило за по-малко от девет месеца и благодари на фирмата изпълнител, както и на работещите в нея за търпението. "Тъй като сградата не е ремонтирана от създаването си през 1974 година, надявам се този ремонт да помогне административното обслужване да бъде на по-високо ниво и да помогне на всички нас и гражданите", каза още Бисер Николов. Сред официално откритите днес енергийно обновени административни сгради бяха Детска градина "Ян Бибиян"; общинска и областна администрации; сградата на бивш окръжен народен съвет и спортна зала "Арпезос", която е обновена енергийно външно. Предстои прерязването на лентата и на Дома на културата в Кърджали, като това ще се случи тази вечер заедно с представянето на заключителния концерт на дома за творческия сезон. Въвеждането на мерките за енергийна ефективност на петте обществени сгради в Кърджали е по инвестиция "Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“. Малко над 6,5 милиона евро е общият размер на инвестицията, а безвъзмездната финансова помощ надхвърля 4,6 милиона евро. Сградата на Детска градина "Ян Бибиян" е изградена със сто процента безвъзмездна финансова помощ от ЕС, а сградата на спортната зала "Арпезос" е обновена външно - изолация, дограма, климатични системи, фотоволтаична инсталация.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
СДС е против прехвърлянето на Комисията по досиетата към Държавна агенция „Архиви“
|
|
|
Фактът, че имаме предложение за проект на бюджет на НЗОК за 2026 г., е добра новина
|
|
|
Общинският съвет в Копривщица прие правилник за организацията и управлението на дейността на Общинско предприятие „Копривщица“
|
|
|
Общинските съветници в Смядово гласуваха предоставянето на временен безлихвен заем за изпълнение на дейности по проект
|
|
|
Изсъхнали борове в Завет ще бъдат премахнати заради опасност за гражданите
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Увеличение на максималния брой на таксиметровите автомобили и решения за общинските бюджет и собственост приеха съветниците в Омуртаг
|
|
|
СДС е против прехвърлянето на Комисията по досиетата към Държавна агенция „Архиви“
|
|
|
Фактът, че имаме предложение за проект на бюджет на НЗОК за 2026 г., е добра новина
|
|
|
Комисията по здравеопазване предлага на Народното събрание да разисква и гласува кандидатурата на д-р Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК
|
|
|
Над 30 риболовци от цялата страна ще се включат в благотворителен турнир на язовир „Червена могила“ в Радомирско
|
|
Радиопрограми



Тикер
93
ЗАПАЗИ
Съюзът на демократичните сили (СДС) не приема идеята за прехвърлянето на Комисията по досиетата към Държавна агенция „Архиви“ без обществено обсъждане и съгласие между ...