169
България
Община Несебър ще увеличи щата за поддръжката на стадиона в РавдаОбщина Несебър ще увеличи числеността на персонала в дейност „Спортни бази“ с две щатни бройки.Увеличението е мотивирано с изпълнението на проект за изграждане на минифутболно игрище на открито на територията на „Стадион Равда“, нарастващия брой спортни мероприятия, които ще се провеждат там, както и с необходимостта от осигуряване на нормалното функциониране, поддръжка, стопанисване и безопасна експлоатация на стадиона.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 26 Юни 2026, 12:22 ч.
Община Несебър ще увеличи числеността на персонала в дейност „Спортни бази“ с две щатни бройки. Решението бе гласувано на днешната редовна сесия на Общинския съвет. Увеличението е мотивирано с изпълнението на проект за изграждане на минифутболно игрище на открито на територията на „Стадион Равда“, нарастващия брой спортни мероприятия, които ще се провеждат там, както и с необходимостта от осигуряване на нормалното функциониране, поддръжка, стопанисване и безопасна експлоатация на стадиона. Двете щатни бройки са за длъжностите „домакин“ и „работник – поддръжка“ в дейност „Спортни бази“. Към настоящия момент, както се посочва в докладната записка, дейностите по организацията, поддръжката и обезпечаването на стадиона се извършват с ограничен човешки ресурс, което затруднява ефективното изпълнение на ежедневните задачи и създава предпоставки за влошаване на състоянието на материалната база. Стадионът се използва регулярно за провеждането на спортни мероприятия, тренировки, ученически и обществени събития, което налага постоянна техническа и организационна поддръжка.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Движението по автомагистрала "Хемус" между Шумен и Нови пазар е възстановено, пожарът в участъка е погасен
|
|
|
В Сливен ще се проведе информационна кампания по повод Националния ден на безопасността на движението по пътищата
|
|
|
ДПС осъди в декларация намерението за закриване на Комисията по досиетата
|
|
|
Общественици настояват Тимошкото въстание да заеме достойно място в националната историческа памет
|
|
|
Парите от Фонда за пътна безопасност трябва да се използват по предложения от областните дирекции на МВР и от другите отговорни институции
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинските съветници в Благоевград приеха общинското дружество „Общинско имущество“ да поеме управлението на пазара в града
|
|
|
Мобилният оператор „А1“ представи напредъка по проект за мащабно разгръщане на цифрова инфраструктура в Северозападния и Северния централен район
|
|
|
Движението по автомагистрала "Хемус" между Шумен и Нови пазар е възстановено, пожарът в участъка е погасен
|
|
|
Кметовете на израелската община Кирият Моцкин и на Кюстендил сключиха споразумение за сътрудничество
|
|
|
На днешния ден преди 97 години Перник е обявен за град, но неговата история е хилядолетна
|
|
Радиопрограми



Тикер
169
ЗАПАЗИ
Движението по автомагистрала "Хемус" между Шумен и Нови пазар е възстановено, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция (ОД) на МВР.
Малко по-рано днес от полицията съоб ...