Сфера
Наградиха индивидуалните и отборните първенци в Международния турнир „Най-добър войн 2026“, който се проведе във Велико Търново
226
България
Наградиха индивидуалните и отборните първенци в Международния турнир „Най-добър войн 2026“, който се проведе във Велико ТърновоИндивидуалните и отборните първенци в Международния военен турнир „Най-добър войн 2026“, който се проведе в Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски“ във Велико Търново, бяха излъчени, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.Сержант Димитър Демирев от Сухопътните войски спечели титлата „Най-добър войн“, като се класира първи в индивидуалната надпревара.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 26 Юни 2026, 18:12 ч.
Индивидуалните и отборните първенци в Международния военен турнир „Най-добър войн 2026“, който се проведе в Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски“ във Велико Търново, бяха излъчени, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната. Сержант Димитър Демирев от Сухопътните войски спечели титлата „Най-добър войн“, като се класира първи в индивидуалната надпревара. Второто място заслужи подполковник Илия Куцаров, а трето – младши сержант Славян Генчев, и двамата от Сухопътните войски. Наградите им бяха връчени от генерал-лейтенант Красимир Кънев, заместник-началник на отбраната. В отборната надпревара първо място спечели Трети отбор на многонационалната бойна група на НАТО в България, второ – Съвместното командвани на силите (СКС), а трети стана тимът на Служба „Военна полиция“. Отличията им бяха връчени от бригаден генерал Христо Христов, началник на Щаба на СКС. Заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Красимир Кънев приветства участниците в турнира от името на началника на отбраната за проявените физически, морални, психически и интелектуални качества. Той отбеляза, че това състезание е постигнало целите си. Първата - да бъдат събрани на едно място не по-малко като брой и състав отбори от миналата година, като сега е имало и два нови отбора. Втората - да присъстват и ученици, които са бъдещи участници, посочи Кънев. Генерал-лейтенант Кънев изказа признателност към началника на НВУ бригаден генерал Станчо Кайков за успешната организация на събитието за втора поредна година. Той отбеляза, че присъствието на организаторите със статичен и динамичен показ е показало, че има смисъл от военната професия и вратите са широко отворени за всички, които желаят да станат част от Българската армия. Заместник-началникът на отбраната благодари и на партньорите ни от Националната гвардия на щата Тенеси за участието и посочи, че турнирът е част от съвместната програма за подготовка. Началникът на НВУ бригаден генерал Кайков връчи отличията на победителите в състезанието за младежи „Най-добър млад войн“. Той закри турнира, като поздрави всички участници за проявената смелост и воля и им пожела да продължат да се развиват и усъвършенстват своите способности. В рамките на днешната церемония бе присъдена и награда „Най-добър стрелец“, спечелена от Кристофър Уикър от отбора на Националната гвардия на щата Тенеси. За най-голям принос към турнира „Най-добър войн“ бе отличен офицерски кандидат Емил Алексиев, директор на Професионалния сержантски колеж към НВУ. Отличие за феърплей бе дадено на отбора на Националния център за интегриране на силите на НАТО в България. За най-високи лидерски умения с приз „Върхът на копието“ бе удостоен Антонио Черкело от Многонационалната бойна група на НАТО в България. По традиция в последния ден на турнира се проведе и Ден на отворени врати. Присъстващите наблюдаваха финалния етап от състезанието, демонстрация на способности от военнослужещи от Съвместното командване на специалните операции, както и строеви хватки с оръжие от представителния блок на НВУ.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще проведе извънредно заседание на 29 юни
|
|
|
Общинският съвет в град Искър прие актуализация на разходите по изпълнение на бюджета
|
|
|
Пленумът на ВСС разкри 15 щатни бройки за съдии в Софийския районен съд и съкрати 15 бройки в 11 съдилища в страната
|
|
|
Морската вода в района на Офицерския плаж във Варна вече е безопасна за къпане
|
|
|
Общинските съветници във Ветово обсъдиха трансграничен проект за подобряване на туристическата и еко инфраструктура
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинските съветници в Якоруда одобриха изработване на план за изграждане на обект за производство на електроенергия в местността Буковско дере
|
|
|
Започва полагането на маркировката след ремонта на пътя Видин - Враца, съобщиха от АПИ
|
|
|
Полицията в Разград санкционира нарушител след сигнал в социалните мрежи и проверява случай с непълнолетен шофьор
|
|
|
Столична община засилва нощните акции срещу шума, установени са нарушения в пет от седем проверени обекта за 48 ч.
|
|
|
Общинските съветници в Симитли одобриха отпускането на временен безлихвен заем за финансиране за енергийно обновяване на обществени сгради
|
|
Радиопрограми



Тикер
226
ЗАПАЗИ
Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) ще проведе извънредно заседание в понеделник, 29 юни от 14.00 ч. в Гранитна зала в сградата на Министерския съвет, съобщиха о ...