Основна линия
Полицията в Разград санкционира нарушител след сигнал в социалните мрежи и проверява случай с непълнолетен шофьор
615
България
Полицията в Разград санкционира нарушител след сигнал в социалните мрежи и проверява случай с непълнолетен шофьорПолицейски служители в Разград санкционираха шофьор на таксиметров автомобил след публикуван в социалните мрежи видеоклип и извършват проверка по втори случай, свързан с непълнолетен, заснет да управлява автомобили с висока скорост, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Разград.Преди обяд днес в групата „Забелязано в Разград“ е публикуван видеоклип от видеорегистратор, на който се вижда как таксиметров автомобил, движещ се по бул. „България“ през кръговото кръстовище към Народно читалище „Развитие 1869“, не пропуска пешеходец на пешеходна пътека.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 26 Юни 2026, 19:41 ч.
Полицейски служители в Разград санкционираха шофьор на таксиметров автомобил след публикуван в социалните мрежи видеоклип и извършват проверка по втори случай, свързан с непълнолетен, заснет да управлява автомобили с висока скорост, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Разград. Служители на сектор „Пътна полиция“ и на Районното управление в Кубрат са се самосезирали след публикации, разпространени в социалните мрежи. Преди обяд днес в групата „Забелязано в Разград“ е публикуван видеоклип от видеорегистратор, на който се вижда как таксиметров автомобил, движещ се по бул. „България“ през кръговото кръстовище към Народно читалище „Развитие 1869“, не пропуска пешеходец на пешеходна пътека. След незабавно предприети действия шофьорът е установен. На 51-годишния мъж от село Костанденец, община Цар Калоян, е съставен акт за нарушение на Закона за движението по пътищата. Полицията работи и по втори случай, след като в групата „Лудостта по пътищата на България. Нека я спрем заедно“ е публикуван видеоклип, на който се вижда непълнолетно момче да управлява два автомобила със скорост над 150 км/ч. Според публикуваната информация кадрите са заснети по пътя към кубратското село Сеслав. При извършената проверка е установено, че автомобилът „БМВ“, показан във втората част на клипа, е собственост на 52-годишен мъж от село Сеслав, който е баща на 15-годишното момче. Двамата са установени и отведени в Районното управление в Кубрат, където са им снети сведения. По данни на непълнолетния, другият автомобил – „Фолксваген“, е собственост на техни приятели, живеещи във Франция. В хода на проверката е иззет мобилен телефон за извършване на експертна справка. На родителя е съставен протокол за предупреждение до окончателното изясняване на случая. Работата по проверката продължава. В края на миналата година полицията в Разград санкционира мъж, шофирал по плочките пред Дома на техниката в града.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Столична община засилва нощните акции срещу шума, установени са нарушения в пет от седем проверени обекта за 48 ч.
|
|
|
Прекратяване дейността на общинско дружество и промяна в управлението на общинско предприятие гласуваха общинските съветници в Благоевград
|
|
|
Община Бургас започна изграждането на защитни ивици срещу пожари
|
|
|
Министерството на туризма и Комисията за защита на потребителите засилват съвместния контрол по Българското Черноморие
|
|
|
Пет двойки в Смолян избраха днешния ден за сватба заради огледалната дата
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Близки на двамата загинали в катастрофа в Мездра младежи запалиха свещи пред Съдебната палата във Враца
|
|
|
Граждани почетоха жертвите на пътя с бдение пред Съдебната палата в Габрово, настояват за по-строги мерки за безопасност
|
|
|
Близки на загинали при катастрофи и граждани се събраха на мълчалив протест пред Съдебната палата в Пловдив
|
|
|
Общинските съветници в Якоруда одобриха изработване на план за изграждане на обект за производство на електроенергия в местността Буковско дере
|
|
|
Започва полагането на маркировката след ремонта на пътя Видин - Враца, съобщиха от АПИ
|
|
Радиопрограми



Тикер
615
ЗАПАЗИ
Столична община (СО) засилва съвместните нощни акции срещу нарушенията на обществения ред и шума в София. Само за един уикенд са проведени седем координирани проверки след 23:00 ч. ...